Rubriky:

1. liga

Budějovice udržely kouče Straku a chtějí zůstat na osmém místě

13. února 2008 15:06 - ČESKÉ BUDĚJOVICE

Zopakovat povedenou podzimní sezonu chtějí v jarní části první ligy fotbalisté Českých Budějovic. Na jihu Čech navzdory velkému zájmu Kaiserslauternu zůstal trenér František Straka, který by s mužstvem rád udržel současné postavení v tabulce. Dynamo se bude muset vyrovnat s odchodem hlavní opory záložníka Jaroslava Černého do pražské Slavie.

Straka na středeční tiskové konferenci přiznal, že v minulých dnech jednal s manažerem Kaiserslauternu Fritzem Fuchsem. "Jejich zájem byl opravdu velký a intenzivní, chtěli, abych přišel. S Fritzem se známe, spolupracovali jsme spolu v Ahlenu," prohlásil českobudějovický trenér.

Nad nabídkou prý dlouho uvažoval. "Kdyby ta nabídka přišla hned po skončení podzimní sezóny, asi bych kývnul. Byla by to pro mě obrovská výzva," připustil Straka, který má v Českých Budějovicích zatím smlouvu do konce jarní části.

"Ale nemohl bych přijít šest dní před začátkem ligy do kabiny a říct: 'Já tady končím'. Je to otázka charakteru. Něco jsem tu načal a chci to dotáhnout do konce. Takže jsem Kaiserslauternu poděkoval a tím to skončilo," pokračoval kouč Dynama.

Kotrba: Straka odejít mohl

Podle Jiřího Kotrby, který se stal na začátku února novým generálním manažerem klubu, měl Straka ve smlouvě zakotveno, že v případě lukrativní nabídky může odejít. "My jsme rádi, že Straka zůstal, těsně před začátkem jara by to byl velký problém," uvedl Kotrba.

Jihočeši se v průběhu podzimu po příchodu Straky zvedli a zakončili první polovinu sezóny na osmém místě. Své postavení chtějí udržet. "Chceme mít takové výsledky jako v druhé třetině podzimu. Budeme spokojeni, pokud udržíme své současné postavení v tabulce," nastínil ambice Kotrba.

"Nechceme mít nic společného se záchranářskými starostmi. Rádi bychom se stabilizovali a pohybovali se v těch patrech tabulky, která nám dávají bezpečí. Kdybychom zůstali tam, kde jsme, můžeme si říct: 'OK, dobrá práce'. Rozhodně nepřipadá v úvahu, že bychom nějak povolili, když máme nahráno," odmítl Straka.

Vyrovnat se bude muset s odchodem několika klíčových opor. Do Slavie zamířil středopolař Černý, kádr opustili také všichni hráči, kteří na jihu Čech hostovali. "Jarda Černý je jen jeden, ten se bude těžko nahrazovat. Vzhledem k odchodu dvou klíčových hráčů potřebujeme čas, aby se najel systém. Nemůžeme přemýšlet o příčkách, kam momentálně ještě nepatříme," naznačil Straka, že s atakem na pohárové pozice nepočítá.

Černého by mohl nahradit Šíma

Černého by mohl aspoň částečně nahradit Petr Šíma z Plzně, který na jih Čech přišel stejně jako útočník Jan Svátek a středopolař Petr Dolejš na přestup. Klubové vedení chce změnit svoji hráčskou strategii. "Černého jsme prodali za výhodných podmínek, dvě třetiny částky jsme investovali do nákupu nových tváří. Měli jsme tu spoustu hostujících hráčů, každý půlrok se tu budovalo nové mužstvo. Po dohodě s trenérem jsme se toho chtěli vyvarovat," řekl Kotrba, na jehož uvolněné místo sportovního ředitele usedl Roman Rogoz.

Klub potkaly během zimní přestávky i další změny. České Budějovice poprvé odcestovaly na soustředění za teplem, kam tým vyrazil už s novým asistentem Karlem Váchou. Téměř měsíc navíc na přípravu mužstva dohlížela bývalá atletka Helena Fuchsová. "Vůbec nás nešetřila, občas jsme si pěkně zanadávali, ale bylo to něco nového a pozitivního. Poprvé jsme také jeli za mořem, takže věřím, že nám to pomůže k lepším výkonům," přál si kapitán David Horejš.

V současnosti probíhá rozsáhlá rekonstrukce parkoviště a přilehlých prostor českobudějovického stadiónu. "Do ligy to bohužel nestihneme, v průběhu jara by se to mělo lepšit. Hned po 29. kole pak začneme s pracemi, aby byl včas hotový nový vyhřívaný trávník," dodal Kotrba.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..