Rubriky:

1. liga

Fotbalisté Boleslavi chtějí napravit dojem z podzimu

14. února 2008 17:36 - MLADÁ BOLESLAV

Bez špílmachra a ikony Mladé Boleslavi Marka Matějovského, který přestoupil do anglického Readingu, budou chtít svěřenci Zdeňka Ščasného napravit dojem z podzimního působení v Gambrinus lize. Úlohu po reprezentačním záložníkovi pravděpodobně převezme liberecká posila Ivan Hodúr. Kapitánskou pásku navlékne s pěti brankami nejlepší střelec týmu Jan Rajnoch.

„Věříme, že se nám vrátí forma. Chtěli bychom postoupit nejhůře do Intertoto Cupu. Zdá se to nereálné, ale musíme věřit v zázrak,“ řekl k cílům do jarní části sezóny sportovní prezident Josef Dufek. Trenér Ščasný nechtěl přesně určit, jaké postavení po třicátém kole by bylo podle něj pro klub úspěchem. "Jsme povinni vůči našim divákům změnit výsledky, které jsme dosahovali na domácím hřišti. Uvidíme, na co dosáhneme," prohlásil.
 
Přípravu, kterou si desátý tým podzimní části zpříjemnil soustředěním na Kypru, zakončil výhrami nad Duklou a Příbramí. Ve středomoří sehráli mladoboleslavští tři zápasy s rumunskými soupeři a ani jednou neodešli poraženi.

O Maškovi rozhodne FIFA

Tým posílil kromě zmíněného Hodúra také středopolař Lukáš Opiela ze Zlína, který se po zranění v přípravném utkání proti Bohemians připojil k týmu naplno 11. února. Otazník visí nad útočníkem Jiřím Maškem z Wackeru Innsbruck, jenž čeká na vyjádření FIFA.

Devětadvacetiletý fotbalista měl totiž hostovat v turecké Ankaře, ta však nezaplatila rakouskému týmu dohodnutou finanční částku. FIFA v závěru loňského roku dovolila Maškovi hrát za středočeský klub, který nyní podal žádost i na jarní část sezóny. Zpátky do Sparty po vypršení hostování naopak zamířil Petr Voříšek a Radim Nečas bude na jaře hostovat v Dukle Praha.

Klub z města automobilů začne napravovat mizerný podzim již tuto neděli, kdy hostí na svém stadiónu Jablonec. S ním ve třech předchozích domácích zápasech neztratil ani jeden bod.

oc, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..