Rubriky:

1. liga

Baník Ostravu posílí záložník Mario Lička

5. července 2008 13:21 - OSTRAVA

Fotbalový záložník Mario Lička míří po necelých čtyřech letech zpět do Baníku Ostrava. Šestadvacetiletý ofenzivní středopolař, který s mužstvem v roce 2004 vybojoval mistrovský titul, přestupuje na Bazaly z anglického Southamptonu. S klubem v sobotu podepsal smlouvy na dva roky.

 

www.fcbanikostrava.cz

Mladší syn generálního manažera klubu Vernera Ličky je po útočníku Davidu Střihavkovi druhou staronovou posilou Baníku v letní přestávce. Účastník Poháru UEFA a třetí tým uplynulé sezóny v něm získal další variantu pro složení středové řady: Lička zvýší konkurenci na pozici, který obhospodařují Martin Lukeš s Rudolfem Otepkou, ale jeho výhodou je, že dokáže alternovat také na jiných místech.

"Bereme ho jako posilu pro naši ofenzivu," řekl předseda představenstva klubu Tomáš Trucha.

Z Ostravy byl Lička pryč od podzimu roku 2004. Po půlročním hostování v Livornu, kde si zahrál čtyři zápasy v Serii A, zamířil do Slovácka, které se na rok stalo jeho přestupní stanicí před odchodem do Southamptonu. V druholigovém anglickém klubu strávil uplynulé dvě sezóny, v té poslední se však na hřišti objevoval jen sporadicky.

Lička si českou ligu znovu zahraje po dvouleté přestávce. Jeho dosavadní bilance obnáší 93 zápasů a 13 branek.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..