Spartu v přípravě proti Vltavínu zachránil těsně před koncem Wilfried

Až dva slepené góly střídajícího Bonyho Wilfrieda v závěru zápasu přinesly sparťanským fotbalistům výhru 3:1 nad třetiligovým celkem Loko Vltavín. Sparťanští trenéři se rozhodli v předposledním přípravném utkání dát šanci hráčům, kteří nedostávali v posledních týdnech příliš příležitostí. První gól Letenských dal Jiří Jeslínek.

Sparťan Bony Wilfried - ilustrační fotografie

S výjimkou Hohenedera a Vacka se v úvodní jedenáctce neobjevil žádný z hráčů, u kterých se předpokládá boj o základní sestavu v úvodu sezony. Nečekaně hrál i Došek, u kterého se očekává po návratu z hostování v Xanthi znovu odchod.

Jeslínkův gól z prvního poločasu byl na dlouhou dobu poslední, a když chybu brankáře Kozáčika v 77. minutě využil soupeř k vyrovnání, schylovalo se k překvapení. Jenže Wilfriedovy dva přesné zásahy rozhodly.

Generálka na ligu čeká sparťany v pátek. Od 17:00 se utkají s Viktorií Žižkov v jejím tréninkovém centru v Horních Počernicích.

Loko Vltavín - Sparta Praha 1:3 (0:1)
Branky Sparty: 87. a 89. Wilfried, 39. Jeslínek. Rozhodčí: Černý.
Sestava Sparty: Kozáčik - Kuncl (66. Žofčák), Švec, Hoheneder, Krob (66. Zeman) - Vacek, Sus, Folprecht, Podaný - Jeslínek (77. Hušek), Došek (66. Wilfried). Trenér: Chovanec.

V předposledním přípravném utkání před startem první ligy prohráli fotbalisté Bohemians 1905 v Hlinsku druholigovému Hradci Králové 1:2. Všechny branky padly již v prvním poločase, oba góly Východočechů dal hlavou Dvořák, za ligového nováčka vyrovnal z přímého kopu Adam.

Trenéři Bohemians 1905 sice nepostavili nejsilnější sestavu, přesto s prohrou smířeni nebyli. "Nepodali jsem vůbec dobrý výkon. Chyběla kombinace i důraz v zakončení. Odhalilo nám to nedostatky, do začátku ligy máme ještě na čem pracovat," řekl kouč Pavel Hoftych.

Poslední přípravu sehrají Bohemians v neděli od 17:00 na svém stadionu proti Mostu.

Bohemians 1905 - Hradec Králové 1:2 (1:2)
Branky: 35. Adam - 32. a 44. Dvořák. Rozhodčí: Štěpánek. Diváci: 250.
Sestava Bohemians 1905: Sňozík - Růžička, Cseh, Pávek, Janek - Kotyza (72. Jindřišek), Šisler (62. Dian), Adam, Štohanzl (46. Róth) - Hartig (46. Ibragimov), Zelenka (62. Bartek). Trenér: Hoftych.
FC Příbram - Viktoria Žižkov 0:2 (0:2)
Branky: Kalod 2.
Sestava Příbrami: Krbeček - Plašil, Nohýnek, Suchý (46. J. Štochl), Pleško (46. Šmejkal) - Klesa (46. Pilík), Tarczal, Jungr, M. Štochl - Huňa (67. Vágner), Rodriguez (46. Dos Santos).
SK Kladno - Graffin Vlašim 2:1 (1:0)
Branky Kladna: 25. Strnad, 51. Szabó.
Sestava Kladna: Kostolanský - Broschinský, Mráz, Samek, Hajník - Moravec (77. Hlava), Szabó, Strnad, Zoubele (63. Holub) - Klinka (82. T. Mašanský), Tatanašvilli.
Baumit Jablonec - Werder Brémy 2:5 (1:1)
Branky: 22. Lafata, 68. Vukovič - 15. Frings, 52. Almeida, 64. Pasanen, 75. Futacs, 87. Husinovič. Diváci: 1000.
Sestava Jablonce: Špit - Zábojník, Huber, Drsek, Krejčí - Haurdič (60. Michálek), Pavlík (70. Šisler), Loučka (70. Valenta), Kovařík - Lafata (60. Vukovič), Vošahlík (75. Kocourek).
Slovan Liberec - CFR Kluž 0:0
Sestava Liberce: Zlámal - Gebre Selassie, Holeňák, Dejmek, Janů (75. Vulin) - Dočkal, Kelič (75. Frejlach), Vácha, Liška - Nezmar (46. Smetana), Diviš (46. Blažek).