Rubriky:

1. liga

Olomouckého Kaščáka nejdřív okradli, pak mu zlomili nos

14. září 2009 20:31 - MLADÁ BOLESLAV

Den blbec. Přesně tak může od pondělka nazývat kapitán fotbalistů Olomouce Marek Kaščák datum 14. září 2009. Ráno ho v hotelu okradli o všechny cennosti, večerní zápas v Mladé Boleslavi opouštěl předčasně na nosítkách se zkrvaveným obličejem. Po nezaviněném střetu s boleslavským Poláčkem má zlomený nos.

„Šel jsem přímo na jeho koleno, bolí to pořád hodně. Točí se mi hlava. Ale Poláček za to nemohl, tohle prostě k fotbalu patří,“ říkal Kaščák, když ještě nevěděl přesnou diagnózu. „Nos má určitě zlomený,“ prozradil trenér Zdeněk Psotka. „Konečně vypadá jako boxer,“ dodal s úsměvem.

Kaščákovi však moc do smíchu nebylo. Na pokoji jednoho boleslavského hotelu bydlel se stoperem Škerlem. „Ráno před půl sedmou nás něco probudilo. V pokoji stál cizí frajer v kapuci. Musel nám přehrabat tašky. Okradl nás o všechno: přišel jsem o peníze i doklady, prostě fakt krásný den,“ říkal ironicky Kaščák.

Zloděj skočil přes balkón na střechu

Když se probral z prvotního šoku, chtěl proti zloději okamžitě zasáhnout. „Jenže on vyskočil přes balkón na střechu a než jsem v pantoflích vyběhl za ním, byl pryč. Nedalo se nic dělat,“ líčil slovenský záložník.

Jméno hotelu nechtěl prozrazovat. „Hlavně proto, že nám veškerou škodu uhradili a moc se nám za to omlouvali. Už se v tom nemá cenu dál pitvat, ale fakt jsem si to vyžral se vším všudy. Od půl sedmé vzhůru a teď tohle...“

Více o zápase Mladá Boleslav - Olomouc čtěte zde.

I Kaščák byl nakonec rád, že spoluhráči urvali v Boleslavi alespoň bod. I když skoro půlhodinu neviděl. „Bod je za téhle situace dobrý,“ myslel si. „Podle mě je to v současné situaci pro Sigmu málo. Dalo se to uhrát, zkušený mančaft by to udržel. Vždyť jsme jim oba góly darovali,“ litoval zkušený matador v olomouckém dresu Rudolf Otepka.

Zatímco hosté nakonec remízu podle průběhu určitě vezmou, boleslavský trenér Dušan Uhrin mladší pořádně soptil. „Všichni si musí uvědomit, o co hrají. Absolutně tam chybí důraz v šestnáctce, nikdo není schopen vzít na sebe odpovědnost. A nad tím vším se musíme zamyslet. Důsledky budou tvrdé,“ řekl Uhrin.

„Ale jak to mužstvo pocítí, si zatím nechám pro sebe,“ dodal po další ztrátě. Co se s Boleslaví stalo? „Spokojenost hráčů je veliká, to nás dostalo dolů. Proto počítám s tím, že ještě doplníme kádr,“ uvedl kouč.

Jan Krůta, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..