Opava podruhé doma triumfovala

OPAVA

Fotbalisté Opavy z posledních dvou domácích zápasů získali plný počet bodů a na svém stadionu v sezóně ještě neprohráli. Jihočeši sice Slezanům v sobotním utkání osmého kola první fotbalové ligy dali tři góly, ani jeden z nich však neplatil, a když Lafata neproměnil v závěru ani penaltu, zůstaly hostům oči pro pláč.

"Zápas vidím ve dvou rovinách. Výkonem jsme nezklamali, výsledkem ano," uvedl trenér Českých Budějovic Pavel Tobiáš přesto, že hosté toho v Opavě moc nepředvedli a víc šancí si vytvořili domácí hráči. V nudné první půli však stál za vidění jen Tichotův trestný kop z 25 m ve 26. minutě, kdy se jinak výborný brankář Kafka natahoval po míč marně. Jihočeši poprvé rozvlnili síť před pauzou po rohu a dorážce Homoláče, ovšem sudí Liba předtím viděl ve skrumáři faul jednoho z hostujících hráčů.

Po hodině hry mohl Pospěch zvýšit vedení Opavy hned třikrát během sedmi minut, jenže hlavou trefil jen Kafku, sólo z poloviny hřiště zakončil dělovkou do spojnice a vzápětí v idelání pozici nezpracoval míč. Opavany to mohlo mrzet, ovšem v 66. minutě rozhodčí posoudili Lafatovi postavení jako ofsajd, a tak gól hostů opět neplatil.

"Nehrál se špatný fotbal. Soupeř byl velice těžký, a tak mě těší, že jsme doma podruhé v řadě vyhráli," konstatoval po zápase trenér Opavy Tomáš Matějček a litoval zahozených šancí Pospěcha: "Kdyby dal gól, mohli jsme v klidu vést tři nula a konec by nebyl tak hektický." V 86. min. potřetí skórovali Jihočeši po rohu Lafatouo, sudí Liba však těsně předtím, než míč skončil v brance, odpískal ruku jednoho z domácích hráčů a nařídil penaltu.

Lafata ale selhal. Jeho první ránu i dorážku kryl brankář Vašek a třetí pokus útočníka hostů skončil na boční tyči. "Za tvrdou práci a píli v tréninku jsme si zasloužili, aby se nás drželo štěstí. S deseti získanými body spokojen nejsem, mohli jsme mít o tři víc," uvedl Matěček.

Slezský FC Opava vs. České Budějovice 1:0
Branka: 26. Tichota. Rozhodčí Liba, žluté karty Vozábal, Lafata (oba Č. B.), 3786 diváků. Poločas 1:0.
Sestavy
Opava: Vašek - Jašek, Sviták, Tichota - Horňák - Metelka, Dort (82. Jiříkovský), J. Baránek, Pšeničnyj (72. Loučka) - Faldyna (90. Rilke), Zb. Pospěch.
Č. Budějovice: Kafka - Pončák (76. Grznár), Horejš, Homoláč, Leština - Vozábal (80. Gruber), J. Chlebek, Sivok, Plocek (62. Matoušek) - Lafata, Kulič.