Lafata završil debakl Jablonce

ČESKÉ BUDĚJOVICE

Fotbalisté Českých Budějovic potěšili své fanoušky nejvyšší výhrou v této sezóně. Jablonec porazili 3:0, tříbrankovým rozdílem vyhráli v lize naposledy před rokem a proti stejnému soupeři. Cestu k výhře otevřel Sivok, po změně stran pak v rozpětí tří minut Lafata vítězství zpečetil.

Začátek utkání se odehrával ve středu hřiště, když oba soupeři nechtěli chybovat a především zabezpečili obranu. Po pěti minutách hry získali domácí přece jenom navrch, první se dostal do šance Kulič, ale mířil nad branku. Zanedlouho akci budějovické Lafata - Sivok zakončoval Plocek, Lovásik však jeho střelu vyrazil. Ve 12. minutě rozehrál Vozábal trestný kop, na který si výtečně naběhl Sivok a hlavou nezadržitelně skóroval.

Severočeši ani poté hru neotevřeli a spoléhali se především na rychlé protiútoky, které však většinou končily na hranici šestnáctky. Jen Šenkeřík se dostal do bezprostřední blízkosti branky, ale hlavičkoval nad břevno. Do přestávky předvedli Jihočeši ještě jednu zdařilou akci. Výtečné sólo Kuliče zakončoval Plocek, ale brankář si poradil.

O osudu utkání definitivně rozhodl nástup Jihočechů do druhého poločasu. Kulič a Plocek své příležitosti ještě neužitkovali, ale v rozmezí mezi 52. a 54. minutou rozhodl utkání dvěma góly člen reprezentační jedenadvacítky Lafata. Hosté už poté neměli fyzické ani psychické síly s výsledkem něco udělat. Jihočeši předváděli další zdařilé akce, ale Sivok ze dvou příležitostí ani Horejš s Grznárem už náskok nezvýšili.

SK České Budějovice - FK Jablonec 97 3:0
Poločas: 1:0. Branky: 52. a 54. Lafata, 12. Sivok. Rozhodčí: Jiřík - Hojsík, Novák. ŽK: Hochmeister, Mašek (oba Jablonec). Diváci: 2920.