Žižkov brousil Teplice, přesto prohrál

Poprvé v historii samostatné české ligy vyhrály Teplice na Žižkově. Zcela zaslouženě, protože byly lepší. "Pro nás to bylo obtížné utkání, ale jeli jsme sem se zdravým sebevědomím. Bylo vidět, že každý tým je v jiném rozpoložení. Obstála naše defenzíva a dali jsme také důležitý gól," hodnotil utkání teplický kouč František Straka.

Žižkov si pod vysílačem s Teplicemi neporadil.

Téměř čtvrthodinu se pod žižkovským vysílačem nic nedělo, pak pronikl do obrany hostí Oravec, ale místo střely udělal krok navíc a Lengyel skluzem nebezpečí zažehnal. Po dvaceti minutách viděl zaslouženě Pikl žlutou kartu za zahození míče, když před tím se soustředil na okopávání teplických hráčů, a vzápětí je trenér Hradecký stáhl ze hry.

Hned na to výborný Horváth vysunul Voříška, ale jeho ránu vystrčil Pižanowski nad břevno, později si poradil i se střelami Benčíka a Doležala. Teplice byly lepší, ale asistent rozhodčího Amler je držel na uzdě velmi spornými ofsajdy. Žižkov poprvé ohrozil Poštulku zatočenou střelou Hottka z rohového kopu. Těsně před koncem poločasu se však z více než pětadvaceti metrů po rozehraném trestném kopu s pomocí lehké teče nádherně trefil k levé tyči Voříšek - 0:1.

Kriminální zákroky

Když po změně stran připravil Rezek šanci Verbířovi, tomu scházel k míči krok. Žižkov ztrácel nervy a Buryán předvedl několik kriminálních zákroků. Hosté znovu vyrovnali hru a domácí do šance nepustili, takže Viktoria ve druhé půli ani jedinkrát netrefila branku. Největší šanci zahodil deset minut před koncem Oravec, na druhé straně byl dvakrát nepřesný Lengyel.

"Nechtěli jsme jen nakopávat míče a bojovat, ale nedokázali jsme přidat fotbalovost. Ve druhé půli už jsme se ani nedostali do šance. Pikl byl střídán, protože se mu obnovilo svalové zranění," konstatoval trenér domácích Václav Hradecký.

Viktoria Žižkov - FK Teplice 0:1
Poločas: 0:1. Branka: 44. Voříšek. Rozhodčí: Liba - Amler, Míka. ŽK: Pikl, Buryán - Rezek. Diváci: 1824.