22. Bolf 1:0
35. Trapp 1:1
65. Mičola 2:1

29. března 2010 17:00 - PRAHA/OSTRAVA

Ani bod fotbalisté mistrovské Slavie nevybojovali v pondělní dohrávce 22. kola české ligy na půdě Baníku Ostrava, a to znamená jediné. Ultimátum nastolené slávistickým vedením hlavní kouč Karel Jarolím nenaplnil a po prohře 1:3 si tak na lavičce hostů na Bazelech patrně odtrénoval svůj poslední zápas. O tom rozhodne klubové vedení v úterý. Baníku se podařilo Slavii na vlastním trávníku porazit poprvé po 12 letech.

Petr Sznapka, ČTK

Za svého působení u Slavie její trenér Karel Jarolím ještě nevyjížděl k zápasu v takové atmosféře jako tentokrát do Ostravy. S vědomím, že musí získat minimálně bod, jinak na lavičce dvojnásobného šampióna končí, udělal v základní sestavě oproti minulému prohranému zápasu s Libercem hned několik změň. A nepomohlo to.

Ani veterán Vaniak nic nemohl dělat před prvním inkasovaným gólem, při němž poprvé výrazně chybovala hostující obranná dvojice Kopic - Hubáček, a míč tak ve vápně propadl k ostravskému mladíkovi Vydrovi, který se tváří v tvář slávistickému gólmanovi nemýlil. O deset minut později předvedl minelu další zadák sešívaných. Lafrancovi se zasekl míč mezi nohama a Varadi si pak asi ještě dlouho vyčítal, že neskóroval, když měl proti sobě postaveného už jenom gólmana Vaniaka.

On-line ze zápasu Ostrava - Slavia zde.

Baník ovšem své zaváhání napravil ve 22. minutě. Po Lukešově rohu slávističtí hráči neatakovali důrazně ostravského obránce Bolfa, jenž hlavou nekompromisně skóroval. V tu chvíli to vypadalo s nadějemi kouče Jarolíma i celé Slavie hodně bledě. Deset minut před odchodem do šaten měli přeci jen důvod k radosti i Pražané. Petr Trapp napálil míč na Baránkovu branku z dobrých pětadvaceti metrů a rázem bylo sníženo na 1:2 z pohledu hostů.

Triviální chyby v obraně

Druhá půle začala velkou šancí domácích. Varadi poslal centr před malé vápno sešívaných, kde se k míči snažil prodrat Mičola. Díky dobrému zákroku Vaniaka však hosté drželi šance svého týmu nad vodou. O dvě branky to ale přeci jen znovu bylo. A to v 65. minutě. Slávisté opět propadli v defenzivě, když prohráli dva hlavičkové souboje a Mičola úspěšně zakončil před stínujícím Krajčíkem. Nutno dodat, že u všech inkasovaných gólech svého týmu byl stoper Milan Kopic. Ač se jeho spoluhráči v ofenzívě snažili bojovat, výsledek utkání už se nezměnil.

„Svou pozici teď komentovat nebudu. Na to přijde čas později. Do zápasu jsme šli s jistými záměry. Chtěli jsme být aktivní směrem dopředu, veškeré naše naděje ale ztroskotaly po dvou triviálních chybách. Za stavu 2:1 jsme se zlepšili, bohužel se to ale nepromítlo v ofenzívě,“ řekl po utkání pro Českou televizi. „Navíc nám byla upřená penalta, zápas by se vyvíjel jinak,“ dodal.

FC Baník Ostrava - SK Slavia Praha 3:1 (2:1)
Branky: 7. Vydra, 22. Bolf, 65. Mičola - 35. Trapp. Rozhodčí: Jech - Kordula, Pelán. ŽK: Neuwirth - Trubila, Kopic, Ivanovski. Diváci: 10.055.
Ostrava: Baránek - Řezník, Neuwirth, Bolf, Neves - Lukeš, Marek, Lička (89. Wojnar) - Vydra (80. Greguš), Varadi, Mičola (85. Zeher). Trenér: Koubek.
Slavia: Vaniak - Krajčík, Lafrance, Kopic, Hubáček - Grajciar, Ragued (66. J. Černý), Trapp, Trubila (34. Ivanovski) - Janda, Vlček (73. Tecl). Trenér: Jarolím.