Slavia v deseti utrápila Teplice

TEPLICE

I když většinu prvního zápasu 10. kola fotbalové ligy odehráli fotbalisté Slavie Praha jen s deseti hráči, podařilo se jim utnout letošní neporazitelnost Teplic. Jediný gól zápasu dal v 69. minutě Piták, po krásné kombinaci před brankou domácího Poštulky.

Střelec jediného gólu Karel Piták (uprostřed) - ilustrační foto

Ve vyrovnaném zápase měly zpočátku mírně navrch Teplice. Oba týmy se však snažily vstřelit první gól, hra se rychle přesouvala z jedné strany hřiště na druhou. Snahy útočníků ovšem spolehlivě likvidovali brankáři - Poštulka v domácí svatyni, Kozáčik v brance hostí.

Zakřiknutá Slavia byla neškodná a Poštulka měl vážnější práci pouze jednou. Lukešův nadějný centr z pravé strany Piták zakončil jen slabou střelou do náruče teplického brankáře. Pak hráli první housle zase domácí: Benčík sice protlačil míč do sítě, ale gól neplatil kvůli ofsajdu.

Zlom přišel v 31. minutě, kdy byl po faulu vyloučen slávistický hráč Zachariáš. Od té chvíle se Slavia stáhla na svou polovinu a pouze rychlými protiútoky se neúspěšně snažila prorazit. Teplice se nastěhovaly do obranného území Slavie a až do 43. minuty marně hledaly recept, jak překonat Kozáčika.

Při posledním útoku Teplic, když Kozáčik odražený míč zalehl na zemi, se k němu přiřítilo několik hráčů a jeden z nich ho nechtěně nakopl do hlavy. Krvácejícího brankáře musel vystřídat náhradník Černý, který do poločasu neměl moc práce. Do šaten se tak oba týmy rozešly za bezbrankového stavu.

Rozhodla jediná branka

Po změně stran se žádné překvapení nekonalo. Zatažená Slavia pokračovala v bránění a Teplice hlasitě povzbuzované diváky zarputile útočily, ale bez velkého úspěchu. Rychlé brejky hostí sice občas teplické fotbalisty zaskočily, ale až do 69. minuty byly výpadky v obraně beztrestné.

Tentokrát se vše rozhodl změnit Piták, který po nahození před branku zpracoval míč, naťukl přihrávku Adautovi, ten mu ji vrátil a Piták zblízka překvapil domácího brankáře střelou k levé tyči. Následující snaha Teplic o vyrovnání nebyla až do samého závěru urputná, ale neúspěšná.

Zoufalý Straka: Fotbal nemá logiku

Teplický trenér František Straka byl po zápase zoufalý. "Fotbal nemá logiku a někdy je brutální. Dnes prohrál lepší mančaft," mínil po prohře se Slavií. "Hráli jsme to, co jsme si předsevzali. Chodili jsme po stranách, byli jsme trpěliví, čekali jsme na šance, chtěli jsme vyhrát, ale selhali jsme v koncovce. Ta dnes nebyla naší nejsilnější stránkou. Vždyť jsme měli pět tutovek. Kdybychom zklamali v devadesáti minutách, tak bych se sám sebe ptal, co se stalo špatného. My jsme ale dnes opravdu hráli dobře," krčil rameny teplický kouč.

Naopak trenér Slavie Miroslav Beránek si mohl mnout ruce. "Opět jsme se přesvědčili, že fotbal má mnoho podob. V první poločase jsme museli ustát vyloučení Zachariáše i zranění Kozáčika. Museli jsme na to velmi rychle reagovat a o přestávce si řekli, jak budeme hrát dál. Připomínal jsem jim, jak proti nám hrála Sparta v derby, nebo jak Teplice nedávno dokázaly porazit Liberec. My jsme se v deseti semkli a velmi zodpovědně jsme bránili. Samozřejmě jsme se nevyhnuli okamžikům, kdy Teplice měly šance. Pitákova branka byla odměnou za naší velkou vůli a velkou práci. Věřím, že toto vítězství bude pro všechny impuls do další práce," uzavřel.

FK Teplice - Slavia Praha 0:1
Poločas: 0:0. Branky: 69. Piták. Rozhodčí: Šedivý - Vodička, Tulinger. ŽK: Doležal, Horváth - Kratochvíl, Müller, Černý. ČK: 31. Zachariáš (Slavia). Diváci: 6722.
Teplice: Poštulka - Doležal (82. Divecký), Rada (62. Ryška), Hunal, Leitner - Verbíř (88. Tesařík), Lengyel, Horváth, Voříšek - Benčík, Rezek. Trenér: Straka.
Slavia: Kozáčik (45. Černý) - Kratochvíl, Müller, Petrouš, Bejbl - Dostálek, Lukeš (40. Latka), Zachariáš, Piták - Adauto (72. Kuka), T. Došek. Trenér: Beránek.