Rubriky:

1. liga

Slávista Krajčík: Tahle sezóna je ostudná, snad jsme si to už vyžrali

3. května 2010 11:50

Aby fotbalisté pražské Slavie byli na konci sezóny rádi za pátou či šestou příčku v nejvyšší soutěži, to patrně před startem ligy odhadoval málokdo. Skutečnost je ovšem taková, že sešívaní tři kola před koncem okupují stále osmou příčku a evropské poháry pro ně budou v příští sezóně uzavřené. „Největší chybou je, že jsme se právě do těch evropských pohárů neprobojovali,“ řekl obránce Slavie Matěj Krajčík po nedělní výhře 3:0 nad Příbramí.

 

Michaela Říhová, Právo

Proti Příbrami jste se dokázali gólově prosadit až ve druhé půli, už v té první jste si ovšem nějaké šance vypracovali...

Tento zápas byl opět o prvním gólu. Příbram dobře bránila, naštěstí jsme si tentokrát dokázali vypracovat hodně příležitostí.

Utkání na vaši stranu naklonila vaše úvodní branka, kdy jste po přiťuknutí Jaroslava Černého pálil tvrdě do příbramské sítě...

Chtěl jsem hlavně trefit branku, kluci ve zdi udělali svou práci taky moc dobře.

Jak vás motivoval trenér Cipro v poločase, kdy bylo skóre stále bezbrankové?

Říkal nám, abychom zrychlili hru a snažili se dát míč mezi obránce.

I přes výhru 3:0 jste se z osmé příčky nepohnuli. Jaký je váš cíl tři kola před koncem? Může se toto vítězství považovat alespoň za mírnou náplast při zpackané sezóně?

Náplast asi určitě ne. To bychom museli skončit do třetího místa nebo se dostat do evropských pohárů. Takhle jsme z toho pořád rozmrzelí.

Jaké konečné umístění by vás tedy potěšilo v této situaci?

Určitě jsme rádi, že jsme teď Příbram porazili. Kdybychom se vyšplhali na pátou příčku, aspoň to by bylo dobré.

Asi byste si před sezónou nepomyslel, že tři kola před koncem ligy budete rádi za páté místo...

To určitě ne. Je to smutné, doufám, že jsme si to už vyžrali. Musíme se dát dohromady, je to ostuda. Největší chybou je, že jsme se neprobojovali do evropských pohárů..

mv, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..