Rubriky:

1. liga

Fanoušci Bohemians a Slavie řádili. Radnice odhadla škodu na čtvrt miliónu

9. května 2010 17:10 - PRAHA

Řádění fotbalových fandů po sobotních ligových zápasech ve Vršovicích přijde na čtvrt miliónů korun. V neděli o tom na mimořádné tiskové konferenci informovali zástupci radnice Prahy 10, na jejíž budově vznikly největší škody. Opravit se budou muset vysklená okna a dveře. Zásah policie v sobotu večer pak údajně daňové poplatníky může přijít na milión korun.

 

Jan Handrejch, Právo

Celý incident se odehrál po utkáních 29. kola fotbalové ligy mezi Bohemians 1905 s Kladnem a Slavií s Jabloncem. Tábory obou fanoušků se ve Vršovické ulici spojily, aby společně protestovaly proti přesunu klokanů ze stadiónu z Ďolíčku do Edenu.  Vybily okna a dveře na radnici městské části Prahy 10.

Měl útok politický podtext?

„Tento bezprecedentní útok je vyvrcholením výhružek tvrdého jádra fanoušků obou fotbalových klubů, které jsou některými skupinami úmyslně manipulovány. Celá záležitost má bohužel i politický podtext,“ řekl starosta Prahy 10 Vladislav Lipovský.

Místostarosta stejné městské části Bohumil Zoufalík pak poukázal, že spoluvlastníkem Družstva fanoušků Bohemians je Jiří Dienstbier mladší, jenž je před nadcházejícími volbami kandidátem do Poslanecké sněmovny. Nynějšímu vedení radnice je fanoušky obou týmů vyčítáno, že se v přesunu Bohemky do Edenu výrazně angažuje, aby území Ďolíčku mohlo být využito ke komerčním účelům.

„Praha 10 nemá a nemůže mít žádný vliv na to, co se na stadionu děje. Stadion dlouhodobě nesplňuje podmínky pro konání ligových zápasů a jeho vlastníci tuto situaci již více než čtyři roky neřeší,“ poznamenal místostarosta Zoufalík s tím, že radnice nikdy v minulosti nevlastnila a ani nevlastní jakýkoliv majetkový podíl na stadionu v Ďolíčku.

Ulice nejsou bojiště

Radnice proto také v pátek adresovala Družstvu fanoušků Bohemians otevřený dopis, který je k dispozici na stránkách www.praha10.cz. „Fandění patří na stadion, ale toto už není fandění, ale vandalismus. Ulice Prahy 10 nejsou stadion, a už vůbec ne bojiště,“ řekl poslanec a zastupitel Prahy 10 Boris Šťastný, který také vyzval  Jiřího Dientstbiera ml., aby se od napadení radnice veřejně distancoval a ne ho podněcoval.

mv, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..