Rubriky:

1. liga

Fotbalová Ostrava má devátou posilu: útočníka Šenkeříka

23. června 2010 18:28 - OSTRAVA

Devátou letní posilou fotbalistů Ostravy se dnes stal útočník Zdeněk Šenkeřík. Devětadvacetiletý hráč, kterému vypršela smlouva ve Slavii, se s Baníkem dohodl na podmínkách a klubu se upíše na dva roky.

 

Michaela Říhová, Právo

Šenkeříkův příchod byl několik dnů na spadnutí, ale až dnes došlo k vzájemné domluvě. Hráč propásl i dopolední odjezd Baníku na soustředění do Rakouska, za novým mužstvem se však hned vydal po vlastní ose.

"Jednoho hráče do ofenzivy jsme ještě slibovali a dneska to dopadlo. Doladili jsme dvouletou smlouvu. Od Zdeňka si slibujeme další zkvalitnění ofenzivy, góly i zkušenosti. Přece jen to už je fotbalista, který má leccos za sebou," řekl ČTK člen dozorčí rady klubu Jakub Kahoun.

Šenkeřík byl u dvou posledních titulů Slavie, s níž si zahrál i Ligu mistrů. Stihl zahraniční angažmá v tureckém Malatyasporu a norském Stabaeku. V jeho hráčské kartě je 175 ligových startů a 30 gólů, které kromě Slavie nasbíral i při dřívějších působeních v Jablonci a Bohemians 1905.

Masivní posilování Ostravy před novou sezonou je tak pravděpodobně u konce. Třetí tým uplynulé sezony, jenž v červenci zasáhne do Evropské ligy, ulovil před Šenkeříkem dalších osm jmen: gólmany Martina Daňka z Plzně a Tomáše Vaclíka z Vítkovic, obránce Zdeňka Šmejkala z Plzně, záložníky Tomáše Frejlacha z Liberce a Josefa Hušbauera z Žižkova, příbramské útočníky Tomáše Pilíka s Antonínem Fantišem i Zdeňka Koukala z Viktorie Žižkov.

Kádr však opustili dva nejlepší střelci Mario Lička a Tomáš Mičola, kteří přestoupili do francouzského Brestu, osmnáctiletý talent Matěj Vydra odešel do Udine. "V nové sezoně budeme hrát na třech frontách. Myslím si, že to posílení tomu odpovídá. Bylo nezbytné kádr doplnit a hlavně roztáhnout do šířky," řekl trenér Miroslav Koubek.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..