Slavia na soustředění v Rakousku zdolala polského mistra

Fotbalisté Slavie ve svém druhém zápasu na soustředění v Rakousku uspěli. V Angerbergu zdolali polského mistra Lech Poznaň 2:0, když se o branky podělili útočníci Vlček a Hora.

Slávistický fotbalista Stanislav Vlček

"I když se jedná jen o přípravu, tak mě výsledek potěšil. Byla to dobrá prověrka proti silnému soupeři a navíc se trefili oba útočníci," řekl po souboji ČTK trenér Slavie Karel Jarolím.

S herním projevem byl prý již spokojen v prvním utkání proti Olympiakosu Pireus (1:3). "Ale to zápas nedopadl výsledkově dobře. Dnes jsem se snažil postavit sestavu, která by se mohla dost podobat té základní pro ligové boje, ale i ti hráči, co přišli na trávník až v průběhu zápasu dobře zapadli," pochvaloval si slávistický trenér.

Poslední zápas v Rakousku čeká Slavii v neděli 11. července proti Kluži.

Přípravná fotbalová utkání:
Slavia Praha - Lech Poznaň 2:0 (1:0)
Branky: 37. Vlček, 68. Hora.
Sestava Slavie: Vaniak (46. Jaakkola) - Čelůstka, Trapp, Koubský, Hubáček - Ragued (62. Dembélé), Jarolím (85. Hurka) - Grajciar, Kisel (62. Janda), M. Černý (62. Koreš) - Vlček (46. Hora).
Hradec Králové - Hlavice 4:1 (0:1)
Branky Hradce Králové: 47. Hochmeister, 50. Fischer, 65. Černý, 89. Pilař.
Sestava Hradce Králové:
1. poločas: Koubek - Přibyl, Jandík, Zelený - Rezek, Janoušek, Nemček, Tomašák, Kocourek, Pokorný, Dvořák.
2. poločas: Šimon - Karal, Wozniak, Kasálek - Fischer, Pávek, Hochmeister, Poděbradský - Pilař, Černý, Dobeš.
1. FC Příbram - Viktoria Žižkov 0:2 (0:1)
Sestava Příbrami: Rondzik - Nohýnek (46. Plašil), Ricka, Černý, Divíšek - Pilík, Macek, Borek (46. Videgla), Kostorek - Belan (60. Wágner), M. Štochl (60. Jurdík).
1. FC Slovácko - FC Takoradi 6:1 (5:0)
Branky Slovácka: 16., 39. a 44. Nestorovski, 21. Švancara z pen., 38. Kordula, 67. Ondřejka.
Sestava Slovácka: Heča (46. Fryšták) - Daníček, Kordula, Reinberk, Urbánek - J. Valenta (46. Hlúpik), Svízela, Perútka, Stráník (46. Starý) - Švancara (46. Szmek), Nestorovski (60. Ondřejka).
FK Baumit Jablonec - FC Kodaň 0:3 (0:1)
Branky: 17. N'Doye, 81. Delaney, 89. El Bariaki.
Sestava Jablonce: Špit (46. Frydrych) - Krejčí, Drsek (46. Huber), Zábojník (46. Beneš), Jablonský - Jarolím (46. Michálek), Eliáš (46. Loučka), Pavlík (46. Piták), Kovařík (46. Haurdič) - Lafata (46. Vošahlík), Pekhart.