Rubriky:

1. liga

České Budějovice se chtějí v nové sezoně co nejdřív zachránit

14. července 2010 17:31 - ČESKÉ BUDĚJOVICE

Fotbalisté Českých Budějovic bojovali v uplynulé sezoně až do posledních kol o zachování ligové příslušnosti, tomu by se v nadcházejícím ročníku rádi vyhnuli. Co nejdříve se chtějí zachránit a také touží zlepšit bilanci na domácím stadionu, kde v minulé sezoně jen třikrát vyhráli.

 

David Veis, ČTK

"Nechceme si dávat konkrétní cíle jako třeba střed tabulky, ale budeme se samozřejmě snažit, abychom se vyhnuli tomu, co bylo v minulé sezoně. Od pátého kola jsme byli pod tlakem, člověk musí v každém zápase bodovat a pak se to možná projeví na těch výkonech," řekl na dnešní tiskové konferenci kouč Jaroslav Šilhavý.

Jihočeši věří, že se jim povede přilákat do hlediště více fanoušků. V uplynulé sezoně měli třetí nejnižší návštěvnost. "Chceme produkovat pěkný fotbal hlavně v domácích zápasech, aby chodili diváci. To se nám v loňské sezoně nedařilo, po dlouhé době jsme měli pomalu víc bodů zvenku. Tohle bychom rádi napravili. A čím dřív budeme zachráněni, tím líp," uvedl obchodní a PR manažer Radim Šupka.

O ambicích Dynama leccos napoví, jak zvládne náročný start ligy. Jihočeši se postupně utkají s favorizovanými Libercem, Mladou Boleslaví, pražskou Spartou a Teplicemi. "Ten začátek nás prověří, kam patříme," podotkl Šilhavý.

Odešli Krob s Volešákem

Osa českobudějovického kádru zůstala pohromadě. Odešli Jan Krob a Ladislav Volešák, kterým končilo hostování, klub také neprodloužil smlouvu s Ľubomírem Meszárošem a Brazilcem Eversonem Limou. Obrana Dynama se bude muset obejít bez zkušeného Tomáše Hunala.

Hlavní posilou je zkušený útočník Luboš Pecka, který se na jih Čech vrátil z Mladé Boleslavi. Českobudějovičtí rovněž uplatnili opci na přestup na ostříleného záložníka Rudolfa Otepku. "Jsme s vedením dohodnuti, že je případně prostor a možnost ještě získat nějakého dalšího kvalitního hráče," uvedl Šilhavý, který chce do sestavy zapracovat také více mladíků. "Uvidíme, kdo z nich svou šanci chytne a dokáže se prosadit."

Není vyloučeno, že Dynamo v příštích dnech opustí slovenský stoper Marián Jarabica, který se v dobrém světle předvedl na zkoušce v druholigovém anglickém Leedsu. Záložníka Petra Šímu zase testovala slovenská Senica, ale hráč by měl podle všeho zůstat na jihu Čech.

České Budějovice budou hospodařit s rozpočtem ve výši asi 60 miliónů korun na celý klub, což je přibližně stejně jako v uplynulé sezóně.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..