Rubriky:

1. liga

Když budu mít důkazy, klidně udělám mezi sudími čistku, ujistil Macela

22. července 2010 18:09 - PRAHA

Rebelie rozhodčích? Vzpoura sudích proti strahovské vrchnosti? Z výroků asistentů Drastíka a Kubáně vyřazených z listiny rozhodčích pro nový soutěžní ročník by se dalo dedukovat mnohé. Třeba i to, že v soudcovských řadách dál funguje a za nitky tahá mafie, která měla být při obrovském korupčním skandálu před šesti lety rozmetána a teď se znovu probudila k životu. „Nás vyřadili, jiní na listině zůstali, i když se dopustili mnohem větších chyb,“ posteskl si Andreas Drastík a předhodil domněnku o zákulisních machinacích.

Vznesené obvinění dvou asistentů vyřazených z listiny rozhodčích jsou hodně vážná. A pronesená slova tvrdá.

Poprava, ovšem bez důkazů

Aby ne, když se v nich mluví o popravě, kterou třeba právě Drastíkovi měla připravit skupina lidí, jež fotbal řídí za předsedovými zády. I v tomto duchu ostatně Andreas Drastík prvnímu muži českého fotbalu psal. Ovšem nejen on, ale i druhý sudí Robert Kubáň o zákulisních tazích a prapodivných praktikách mluví. Konkrétní důkazy sice v rukou nemají, ale mnohé indicie prý jejich pravdu potvrzují.

„Jenže my důkazy potřebujeme, abychom se mohli případem zabývat,“ reaguje šéf českého fotbalu Ivan Hašek.

Nepleťme hlavní sudí a asistenty, namítá Macela

„Když je budu mít v ruce, klidně v soudcovském sboru provedu čistku,“ přidává šéf komise rozhodčích Luděk Macela a dodává: „Na místo na listině není žádný právní nárok. O tom, kdo sestupuje a kdo postupuje, rozhodují komise v Čechách a na Moravě. Naše komise jejich rozhodnutí akceptuje a umístění na listině pak potvrzuje výkonný výbor,“ vysvětluje předseda komise rozhodčích Luděk Macela.

Pochopitelně že nepřešel ani obvinění obou asistentů, že zatímco oni dva byli popraveni, jiní sudí na listině zůstali, i když se dopustili daleko závažnějších chyb a mnohdy jim byla omezena delegace hned na několik utkání. „Ale to pleteme jablka s hruškami, mícháme hlavní rozhodčí s asistenty,“ kroutí hlavou šéf komise sudích.

Jediný důvod? Výkonnost!

„Takhle nelze přece argumentovat, jediným důvodem jejich vyřazení byla klesající výkonnost. A navíc je potřeba vzít v úvahu ještě další důležité podklady. Samozřejmě je rozdíl, kolikrát byl který rozhodčí nasazen a kolik řídil takzvaných rizikových utkání. Z toho se odvíjí i počet pochybení, kterých je pochopitelně více ve vypjatých zápasech. Je to analogické jako u hráče,“ namítá Macela a doplňuje: „Navíc potřebujeme listinu rozhodčích obměňovat. Kdybychom do ní deset let nesáhli, měli bychom na ní najednou pětačtyřicetileté sudí a kdo by ligu řídil?“

Přesto Macela ujišťuje: „Ať oba sudí předloží důkazy a já budu okamžitě jednat. A klidně udělám mezi sudími čistku, když se jejich obvinění prokáže.“

zp, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..