Rubriky:

1. liga

Dlouho jsem neváhal, říká nový trenér Jablonce Rada

23. října 2003 16:54 - JABLONEC

Jedenáct kol ligového podzimu vydržel na lavičce fotbalistů Jablonce trenér Vlastimil Palička. Postupně potápějící se mužstvo však musel předčasně opustit a na jeho místo přišel pětačtyřicetiletý Petr Rada. "Je to pro mě výzva a šance dokázat, že už nejsem trenérským nováčkem," říká Rada v rozhovoru pro Právo.

Na post hlavního kouče prvoligového týmu se vracíte po více než dvou a půl letech. Vzpomenete si ještě na svůj někdejší vynucený odchod z Teplic?
Samozřejmě, bylo to v březnu roku 2001. Tehdy jsem dostal od klubového vedení za úkol získat ve třech po sobě jdoucích zápasech určitý počet bodů. Po výhře nad Slavií mi ale zlomila trenérský vaz prohra 0:1 v Jablonci.

O výsledku rozhodlo nešťastné Leitnerovo podklouznutí, které předcházelo gólu. A druhý den jsem u mužstva, které se v té době nacházelo na čtvrtém místě tabulky s minimálním odstupem od vyšších příček, skončil.

Uplynulé dva měsíce jste vypomáhal v Blšanech nedávno odvolanému kouči Bittengelovi. Jak krátkou štaci u posledního celku tabulky hodnotíte?
Působil jsem tam jako asistent bez smlouvy a při zápasech jsem ani nechodil na lavičku. Byl jsem ale rád, že se během tréninků dostanu do kontaktu s hráči a mohu se pohybovat u vrcholového fotbalu.

Co vás k nové práci v Jablonci nejsilněji přitahuje?
Vážím si každé nabídky, protože trenérů je hodně a prvoligových míst málo. Zájem jabloneckých funkcionářů mě potěšil. Dlouho jsem neváhal a celkem rychle jsme se dohodli. Je to pro mě výzva a šance dokázat, že už nejsem trenérským nováčkem.

V brankáři problém není

Sledoval jste jablonecký tým v průběhu podzimu a co soudíte o jeho kádru?
Viděl jsem několik utkání a myslím si, že tady není špatné mužstvo. Někdy ale doplatilo na velkou smůlu a hlavně individuální chyby. To se ale ve fotbale občas stává.

Narážíte tím na tragický výkon brankáře Lovásika při minulém vystoupení v Příbrami proti Blšanům?
Nechci to spojovat s jediným jménem, spíš to beru obecně. Pokud ale zmiňujete Lovásika, tak se domnívám, že post gólmana není největším problémem Jablonce.

Jakým směrem se ubírala vaše úvodní slova v jablonecké hráčské kabině?
Klukům jsem zdůraznil, že vyžaduji fotbalové srdce a stoprocentní nasazení, které očekávám již v sobotním klíčovém zápase se Zlínem. Nutně potřebujeme vyhrát. Od výsledku se pak bude odvíjet všechno ostatní, poněvadž v závěru podzimu máme nesmírně těžký los s duely v Teplicích, v Brně a se Spartou. Do zimní přestávky chceme získat co nejvíce bodů, abychom si vytvořili solidní pozici pro únik ze sestupového pásma.

Josef Pešout, Právo

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..