Rubriky:

1. liga

Zastupitelé Prahy 10 se přihlásili k boji o záchranu Ďolíčku

11. března 2011 17:48 - PRAHA

Zastupitelé Prahy 10 odsouhlasili, aby se městská část pokusila pro vršovický Ďolíček zachránit prvoligový fotbal. Stejnou snahu již deklarovalo programové prohlášení nového vedení města. Zástupci radnice budou nyní jednat s majitelem stadionu o jeho případném odkoupení. Návrh na řešení problematiky mají dostat zastupitelé opět na stůl do konce roku.

 

Jan Handrejch, Právo

Oblíbený stadion Ďolíček, na kterém své zápasy do konce minulé sezony hrál klub Bohemians 1905, nesplňuje parametry stanovené Českomoravským fotbalovým svazem. Jeho majitel neměl peníze na rekonstrukci. Klub se proto přestěhoval do Edenu, kde hraje Slavia Praha.

To ale vyvolalo ostré protesty příznivců "klokanů" i Slavie, pořádali dokonce společné demonstrace. Fotbaloví fanoušci nakonec založili vlastní politickou stranu Desítka pro domácí.

Zastupitelé odsouhlasili, aby zastupitel Petr Vozobule (Desítka pro domácí) začal vyjednávat s majitelem Ďolíčku, kterým je společnost Bohemians Real, o případném majetkovém vstupu. Zároveň má zpracovat různé varianty, které by umožnily do Ďolíčku vrátit prvoligový fotbal. Návrh má zastupitelům předložit do konce prosince.

Zároveň se zastupitelé usnesli, aby byla zpracována studie, která by ukázala, kolik by stála přestavba Ďolíčku, aby splňoval parametry ČMFS a případně i UEFA.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..