Rubriky:

1. liga

Rozmyslím se, které hráče si nechám, křičel naštvaný trenér Slovácka Soukup

8. května 2011 09:21 - UHERSKÉ HRADIŠTĚ

Sázkové kanceláře dostaly zapravdu. Kurzy na vítězství fotbalistů Brna v sobotním utkání na Slovácku několik posledních dní před zápasem neustále klesaly a Zbrojovka v důležitém duelu v Uherském Hradišti skutečně 2:0 zvítězila. Díky tomu se stále drží ve hře o záchranu v Gambrinus lize.

 

Zdeněk Němec, ČTK

„Já jsem žádné indicie, že by mělo být utkání jakkoliv ovlivněno, rozhodně neměl. Fotbalistům, které jsem postavil, jsem věřil a věřím jim i teď. Kdybych se ovšem kdykoli v budoucnu dozvěděl, že se některý z nich dopustil v souvislosti s tímto duelem něčeho nekalého, okamžitě bych takového borce propustil,“ nebral si bezprostředně po střetnutí servítky nazlobený kouč Slovácka Miroslav Soukup, který v klubu zároveň vykonává i funkci sportovního ředitele.

I tak se ale chystá vyvodit ze sobotního zápasu důsledky. „Musím si dobře promyslet, s kterými hráči dohrajeme sezónu a s kterými, jimž končí smlouva, budeme vůbec diskutovat o jejím prodloužení. Jsem totiž z našeho výkonu hrozně zklamaný. Nerozumím mu, nezbývá mi, než se fanouškům omluvit. Naši hráči si snad neuvědomili, že ani s předposledním mužstvem tabulky nepřijde nic samo a že je třeba střetnutí odbojovat. Přístup některých z nich byl otřesný,“ soptil Soukup, jehož tým měl od 38. minuty po vyloučení brněnského Dostálka převahu jednoho muže v poli, avšak ani v početní výhodě neskóroval. „Říká se, jaké máme ve Švancarovi a Ondřejkovi střelce, ale oni to bohužel neprokázali.“

Jsou to lži a nesmysly, tvrdí naštvaně kapitán Kordula

Fotbalisté Slovácka se proti spekulacím ohledně dohodnuté výhry Brna ostře ohradili. „Mě takové kecy doslova urážejí. Lidem, kteří si toto o nás myslí, nemám vůbec co vysvětlovat. Odmítám se o tom bavit. Jsou to lži a nesmysly, k nimž nemám absolutně co říct. Někteří zřejmě podle sebe soudí nás,“ tvrdil kapitán Slovácka Michal Kordula. „Vůbec nepřicházelo v úvahu, abychom ze sebe na hřišti udělali takové kretény, jak snad někdo předpokládal. Vždyť každý z nás hraje o smlouvy i o svoje peníze,“ dodal naštvaně.

Domácí fanoušci ovšem byli jiného názoru. Slovácký kotel opustil čtvrt hodiny před koncem demonstrativně svoje vyhrazená místa na tribuně a ostatní diváci dali najevo značnou nespokojenost občasným pískotem. „Příliš tomu nerozumím, ale určitě na to mají právo. Moc mě to ovšem mrzí. Tak, jak byli naši příznivci v Olomouci minulou neděli super, tentokrát nás bohužel nepodrželi. Ale vůbec netuším, jak přišli na to, že bychom Brnu k výhře pomohli. Strašně moc jsme chtěli odčinit podzimní debakl 0:7, avšak po první inkasované brance jsme znervózněli a prostě nám to v ofenzivě tentokrát nevycházelo,“ snažil se najít příčiny nezdaru stoper Slovácka Radek Mezlík.

Porovnal oba poslední duely hradišťského celku. „V Olomouci byl před týdnem lepší soupeř, ale vyhráli jsme my, a teď s Brnem tomu bylo zase naopak. Šancí jsme měli dost, avšak naše střely bohužel létaly těsně kolem tyčí a Zbrojovka vytěžila z minima maximum.“

V brněnském táboře po delším čase zavládla radostná nálada. Zbrojovka zvítězila poprvé od 11. března a oživila tak naděje na záchranu. „Jsme šťastni, uspěli jsme v hrozně těžkém utkání. Udržet na Slovácku vedení v deseti hráčích považuji za malý zázrak. Střetnutí jsme zvládli velmi dobře takticky. K záchraně ligy v Brně jsme ovšem udělali jen další malý krůček, který teď musíme potvrdit ve zbývajících třech kolech soutěže. Tento tým by mezi elitou zůstat měl,“ byl přesvědčený trenér Zbrojovky René Wagner, který se těšil z premiérového vítězství od nástupu do funkce.

Čestmír Folk, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..