Plzeň vyhrála po sedmi zápasech

PLZEŇ

Plzeň čekala od srpna na vítězství a dočkala se ho doma s Teplicemi. Na rozdíl od favorizovaných hostí dali domácí do utkání víc bojovnosti, což rozhodlo.

"Nechtěli jsme hru otevřít, protože jsme věděli, že se Teplicím hraje špatně do plného prostoru. Vsadili jsme na brejky. Prvních dvacet minut jsme byli zaskočení, což mohli hosté potrestat. Důležitý byl náš gól do šatny a fakt, že Verbíř trefil jen břevno. Konečně jsme protrhli střeleckou smůlu," říkal spokojeně domácí kouč František Cipro.

Hosté sice měli od úvodních minut častěji míč na kopačkách, ale do první vážnější akce se dostal domácí Limberský, jehož průnik zastavil Voříšek faulem oceněným jen žlutou kartou. Další slibnou příležitost zkazil Pocházka nepřesnou přihrávkou na Ježe a sám později technickou střelou k tyči vyzkoušel pozornost Poštulky, stoprocentní šanci pak spálil Limberský. ¨

Tepličtí fotbaloví profesoři celý poločas marně hledali recept na bojovnost domácích. Nenašel ho ani Horváth z trestného kopu, který nasměroval do náruče Colceaga. Na druhé straně krásnou ránu Zakopala vytahoval Poštulka se štěstím na roh.V závěru poločasu dostal Barteska od Ježe dlouhý míč do šestnáctky a obloučkem přehodil gólmana.

Do druhé půle vystřídal nejistého Poštulku Kolář a první šanci měli hosté, ale Verbířova dělovka jen zatřásla břevnem. Když se pak Teplice k ničemu neměly, domácí znovu udeřili. Smíšek utekl vlevo Radovi a jeho perfektní zpětnou přihrávku proměnil Jež zblízka ve druhý gól a svůj první v Gambrinus lize. Krátce na to zahodili Smíšek a Procházka další tutovky.

"Začali jsme dobře, snažili se hrát dopředu. Domácí čekali na naše chyby, ty jsme udělali a domácí je trestali. Zápas se dál vyvíjel od té první. I druhou půli jsme začali lépe, ale po rychlé akci jsme inkasovali podruhé. Byl to náš nejhorší podzimní výkon. Ač jsme měli míč víc na kopačkách, scházela nám finální přihrávka," ohlédl se za zápasem trenér Teplice František Straka.

Plzeň - Teplice 2:0 (1:0)
Branky: 42. Barteska, 58. Jež. Rozhodčí Poledník, žluté karty: Smíšek, Knakal, Podzemský - Voříšek, Skála, 3036 diváků, poločas 1:0.
Plzeň: Colceag - Zakopal, Knakal, Skuhravý, Smola - Jež, Barteska (90. Kašťák), Procházka, Švejnoha (85. Podzemský), Limberský (90. Káník) - Smíšek.
Teplice: Paštulka (46. Kolář) - Doležal, Rada, Hunal, Lengyel (30. Skála) - Verbíř, Horváth, Voříšek, Tesařík- Benčík, Rezek (81. Divecký)