Rubriky:

1. liga

Věřím, že těžký program zvládneme, říká boleslavský Johana

21. června 2011 12:49 - MLADÁ BOLESLAV

Jarní cíl byl splněn, ale před týmem Mladé Boleslavi je nová výzva. Tak vnímá současný rozjezd letní přípravy fotbalový obránce Petr Johana. „Už v červenci nás čeká těžký program a věřím, že ho zvládneme,“ říká zkušený zadák v rozhovoru pro Sport.cz.

„Když se vrátím k minulé sezóně, tak jsme v ní dosáhli kombinace v podobě prvenství v domácím poháru a pátého místa v Gambrinus lize. Beru to jako velký úspěch, co se týče Ondrášovka Cupu, v lize to mohlo být trošku lepší. Ale myslím, že i jeden triumf zaslouží absolutorium, takže celkově snad převládala spokojenost,“ uvažoval Johana, který v minulosti působil v Liberci, Spartě, Turecku, Mostu a v Rakousku.

„Dovolenou jsem strávil doma na Litvínovsku a byl jsem se podívat za bývalým spoluhráčem z Liberce Honzou Nezmarem v Hlavnici na Opavsku, kde probíhaly nějaké fotbalové oslavy. Do zahraničí jsem se nedostal, ale to nevadí,“ usmál se řízný stoper.

Odhodlání do přípravy? „Prvořadé je, aby byla kvalitní, a dobře jsme natrénovali. V tom vidím základ, abychom vstoupili úspěšně do kvalifikace o Evropskou ligu. Již tuto neděli hrajeme přípravný turnaj v Čelákovicích, kde se střetneme se Slavií, Jabloncem a Hradcem Kreálové. Vzpomínám si, že loni jsem na této akci debutoval v dresu Boleslavi po příchodu z Rakouska. Rychle to uteklo a jedeme do Čelákovic znovu,“ zamyslel se Johana.

Zajímavou konfrontací bude pro Boleslav i český Superpohár s Plzní. „Potkají se mistr ligy a vítěz poháru. Budeme chtít vyhrát a přidat do klubové sbírky další trofej. Nesmíme ale zapomínat ani na domácí ligu, která startuje koncem července. Prostě, na podzim bude o co hrát,“ dodal mladoboleslavský fotbalista.

eš, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..