Rubriky:

1. liga

Chorvatský obránce Pamič se upsal Spartě do roku 2015

16. srpna 2011 16:32 - PRAHA

Chorvatský fotbalový obránce Manuel Pamič prodloužil smlouvu ve Spartě Praha do roku 2015. Letenský klub to oznámil na svém webu.

 

Milan Malíček, Právo

Když Pamič před dvěma lety přišel ze Salcburku do Sparty hostovat, takřka nikdo ho neznal. Jenže brzy se stal jedním ze základních pilířů mužstva a přestoupil natrvalo. Mezitím se stal oblíbencem letenských fandů, kteří oceňují jeho neústupnost a zarputilost, s níž bojuje podél levé postranní čáry. Fotbalista dává často najevo, že si angažmá ve Spartě i život v Praze užívá.

"Jsme moc rádi, že jsme se s Manuelem dohodli na prodloužení smlouvy, jelikož patří k největším oporám týmu," prohlásil personální ředitel klubu Jakub Otava. "Je to super. Těší mě, že mi Sparta věří a moc se těším na minimálně další čtyři roky ve sparťanském dresu. Ani na chvilku jsem s podpisem nové smlouvy nezaváhal," uvedl Pamič, který nikdy nemluvil o tom, že Letná je pouze přestupní stanicí do nějakého západoevropského klubu.

V rudém dresu už slavil titul, Superpohár a zažil loňské tažení Evropskou ligou. Věří, že další úspěchy přijdou. "Stejně jako každý rok chci slavit na konci ligy titul. To je základní cíl, za kterým jdeme všichni v kabině. Ale čím více trofejí vyhrajeme, tím lépe pro nás. Samozřejmě bych si přál jednou i postoupit do základní skupiny Ligy mistrů, to by bylo fajn," uvedl Pamič.

Výkony v klubu by ho mohly brzy vynést i do národního týmu. "Jsem první náhradník, takže když někdo vypadne z nominace, mohl bych být povolán na reprezentační sraz. Vím, že se trenér Bilič jezdí dívat na chorvatské hráče a byl několikrát i tady na Spartě. Ale moc to neprožívám, soustředím se především na Spartu, té chci odevzdat maximum," řekl levonohý fotbalista, který v sobotu oslaví 25. narozeniny.

V české lize dosud odehrál 70 utkání a čtyřikrát se zapsal mezi střelce.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..