Na penaltu jsem si znovu věřil, glosoval Mahmutovič vítěznou branku

Dvanáct bodů fotbalistům Teplic svými góly zařídil útočník Aidin Mahmutovič. Nejprve od 5. do 7. kola rozhodl o třech výhrách v řadě a jeho další velké chvíle přišly v nedělním duelu se Slováckem. To se trefil dokonce dvakrát, přičemž vítěznou branku na 2:1 dal v první minutě nastavení z penalty.

Teplický útočník Aidin Mahmutovič se raduje z branky

Co pro vás vítězství znamená?

Naše hra nebyla zrovna ideální, ale zápas jsme zvládli a jsme za to šťastní. Potvrdili jsme předešlý úspěšný výsledek z Jablonce, což je cenné.

Jak jste viděl svůj první gól ze závěru prvního poločasu?

Dostal jsem míč na levé straně, zaběhl jsem si blíž k šestnáctce a pravou nohou jsem vystřelil do růžku. Snad to byl pohledný moment i pro diváky.

Svazovala vás nervozita při penaltě v nastavení?

Ani ne. Něco podobného jsem zažil už při zápase s Příbramí, kdy jsem si věřil. A nyní jsem byl rovněž přesvědčený, že rozhodnu o našem vítězství. Šel jsem na tu penaltu s jistotou.

V brance FC Slovácko stál zkušený gólman Filipko. Neměl jste z něj respekt?

Vím, že českou ligu chytá dlouho, ale nějak výrazně ho neznám. Soustředil jsem se hlavně na to, abych přesně zamířil.

V ligové tabulce jste se před reprezentační přestávkou posunuli už na solidní šesté místo. Je to povzbuzení?

Určitě. Můžeme mít relativní klid na to, abychom v pauze potrénovali a připravili se na zbývající tři podzimní zápasy.

Na svém kontě máte na podzim pět gólů. Kolik byste jich chtěl dát za celou sezónu?

Byl bych spokojen, kdybych ten svůj dosavadní počet gólů zdvojnásobil. Deset branek jsem vstřelil už loni a bylo by pěkné to minimálně zopakovat.