Rubriky:

1. liga

Horejš by se do základu Budějovic nevešel. Řepka mě ale nevyhnal, říká

25. ledna 2012 11:14

Dvanáct let odkopal David Horejš (35) v českobudějovickém Dynamu, v posledních sezónách nastupoval s kapitánskou páskou. O víkendu ale populární „Horina“ překvapivě oznámil, že končí.

 

David Veis, ČTK

Hrával jste stopera, kde je teď přetlak. Byl důvodem vašeho konce příchod Tomáše Řepky?

Řepka mě rozhodně nevyhnal. Máme spolu dobré vztahy, zapadl do party.

Na začátku přípravy ale trenér Cipro tvrdil, že jste alternativou pro případ, že by se Řepka nebo Lengyel zranili. To pro vás bylo asi málo…

Když jste zvyklý hrát pravidelně, tak je samozřejmě lavička málo. Ale těch důvodů bylo víc.

Prozradíte jaké?

V pátek si mě zavolalo vedení a trenér Cipro mi řekl, že do základní sestavy se nevejdu, protože chce vedle zkušené dvojice Řepka – Lengyel nechat růst mladé hráče. Dostal jsem nabídku dál pracovat v klubu. Když jsem si spočítal, že budu jen na lavičce nebo na tribuně, a navíc mám už rok problémy s pětkrát operovaným kolenem, tak jsem se rozhodl nabídku přijmout.

Typické rozpažení Tomáše Řepky nad verdiktem rozhodčího při utkání Tipsport ligy s Hradcem Králové.Typické rozpažení Tomáše Řepky nad verdiktem rozhodčího při utkání Tipsport ligy s Hradcem Králové.foto: Právo/Petr Horník

To jste konec kariéry překousl lehce…

Tak lehké to zase nebylo… Při mém věku a zdravotním stavu bych ale těžko hledal angažmá, tak jsem se prostě srovnal s tím, že konec je tu. Jednou by stejně přišel. Nabídka byla seriózní, rozhodl jsem se nezabírat místo mladým.

Koleno vás trápilo i v přípravě?

Trénoval jsem naplno, odehrál dva zápasy, ale pokaždé jsem ho hodně cítil. Hlavně umělá tráva mu nesvědčí.

Nebudou vás svrbět nohy, až začne liga?

Určitě budou. Pracuju s mládeží, bez fotbalu nezůstanu, ale volné víkendy si neumím představit. Možná si zahraju někde nižší soutěž, nevím… Vstřebávám to.

Karel Felt, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..