Rubriky:

1. liga

Podobné díry v naší obraně by měly na Schalke tragické následky, ví moc dobře kouč Vrba

20. února 2012 12:41

Přestřelka to byla na teplických Stínadlech hodně divoká, pro mistrovskou Plzeň však nakonec vítězná. A před čtvrteční pohárovou odvetou Evropské ligy v Gelsenkirchenu hlavně hodně povzbudivá, neboť v Teplicích třikrát prohrávala, aby přesto nakonec skóre otočila a důležité tři body odvezla. „Ale chyby v naší defenzivě byly tragické,“ neodpustil si výtku do vlastních řad trenér obhájce titulu Pavel Vrba.

 

Michal Kamaryt, ČTK

Teplice jste sice na jejich hřišti přestříleli, ale před cestou do Gelsenkirchenu vaše obrana hořela, až to hezké nebylo...

Podobné chyby by pro nás měly v Gelsenkirchenu skutečně tragické následky, protože těžko můžeme počítat s tím, že bychom měli tolik štěstí a skóre otočili. Jenže my na Schalke nebudeme hrát tak útočně a otevřeně jako v Teplicích, vsadíme naopak na zajištěnou obranu a zhuštěný střed hřiště.

Přesto budete muset defenzivu podstatně zlepšit, neboť Raúl, Huntellaar či Farfán by vás za podobné minely zle vytrestali.

Samozřejmě, díry jsme měli v obraně skutečně tragické, takže na toto téma si s hráči promluvím. Vždyť dva góly jsme inkasovali po hrubých chybách při rozehrávce a po střele, kterou měli hráči zblokovat. Ale my v Teplicích potřebovali vyhrát, takže proto jsme hráli tak otevřeně a ofenzivně.

Z Teplic jste sice odvezli tři body, jenže soupeři figurující v ligové tabulce před vámi bodovali také. Je ještě reálné manko stáhnout?

Bodový zásek jsme si způsobili už na podzim a je hodně velký. Zvláště, když Sparta i Liberec dál prokazují svou kvalitu. My se proto musíme koncentrovat na boj o třetí příčku, odkud také cesta do pohárové Evropy vede, nebo na vítězství v Českém poháru.

Kudy se vám zdá cesta snazší? Po domácí ligové scéně?

To ani omylem, protože každý zápas pro nás je a bude těžký. Ten teplický toho byl dokladem, protože jsme se na vítězství strašně nadřeli. Fotbalovou kvalitu však pořád máme, i když není snadné nahradit Jiráčka a teď i Petrželu. Ale to je úděl všech českých klubů.

Nepřemýšlel jste v teplické generálce, že byste ze sestavy vynechal Horvátha, jenž je pro odvetu v Gelsenkirchenu nepoužitelný, a postavil sestavu na Schalke?

Nemůžeme zkoušet na ligové scéně, protože potřebujeme uhrát výsledky, které nám zaručí pohárové příčky. Alternativu za Horvátha nachystanou máme a v přípravě jsme si ji vyzkoušeli.

A co alternativa za Petrželu, který v jarní ligové premiéře absentoval?

Má oteklý nerv v koleně a šetřil jsem ho záměrně, aby byl k dispozici na Schalke. Ostatně už v prvním domácím zápase se Schalke jsem ho po sedmdesáti minutách střídal, aby se jeho stav nezhoršil. Ve čtvrtek by však měl být k dispozici.

Během teplického zápasu jste na sebe s domácím koučem Radou ze svých obdélníků doráželi a vzájemně laškovali. Nějaký problém?

Nic mezi námi nebylo, on se jen ptal, zda s ním mám nějaký problém. Samozřejmě že nemám, protože spolu vycházíme velice dobře a doufám, že i po teplickém zápase dál vycházet budeme.

zp, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..