Rubriky:

1. liga

Siegl do konce sezóny na hostování v Plzni

11. ledna 2004 18:15 - PRAHA

Fotbalista Horst Siegl, propuštěný po podzimní části z Příbrami, odchází na hostování do Plzně. Nejlepší aktivní ligový kanonýr bude v západočeském klubu působit do konce sezóny a nadále tak zůstává kmenovým hráčem Příbrami. Novou posilu ve svých řadách v neděli potvrdily internetové stránky plzeňského klubu.

 

ČTK/David Veis

"Podrobnosti smlouvy jsme ještě ani neupřesňovali, ale Siegl přichází na hostování," upřesnil fotbalistův příchod do Štruncových sadů ředitel Viktorie Štěpán Philipp, podle něhož ještě není zřejmě, zda se v kontraktu objeví případný dodatek o opci na další fotbalistovo setrvání v klubu.

Nabídek bylo dost

Siegl většinu kariéry strávil ve Spartě, ale poslední tři roky působil v Marile Příbram. Její šéf Jaroslav Starka mu však po skončení podzimní sezóny oznámil, že si může hledat nové angažmá. Siegl měl velmi brzy na stole několik nabídek.

"Měl jsem nabídku z rakouské první ligy, jedno zajímavé exotické angažmá a také čtyři nabídky z druhé nejvyšší soutěže," uvedl Siegl v telefonickém rozhovoru pro ČTK. "Ve spojení s Plzní jsme byli už delší dobu, dnes však padlo rozhřešení," dodal na internetových stránkách Plzně.

Ve prospěch Plzně mluvilo i to, že pětatřicetiletý útočník pochází z Karlových Varů. "Často na západ jezdím, a přestože jsem od sedmnácti pryč, mám tam stále spousty přátel. Je myslím povinností, aby v tomto regionu nejvyšší soutěž zůstala zachována."

Kariéru končit nehodlá

Zástupcům Mladé Boleslavi, Mostu, Kladna a HFK Olomouc, kteří o něho projevili zájem, na dálku poděkoval. "Přivítal jsem jejich zájem a není vyloučeno, že tam v budoucnu odejdu. Teď jsem však ještě chtěl dál střílet prvoligové branky," prohlásil kanonýr, který už má na svém kontě 160 přesných zásahů v československé a později české lize.

O tom, co bude Siegl dělat v létě, až mu smlouva v Plzni vyprší, ještě netuší. "Ale o konci kariéry nepřemýšlím," odmítl úvahy, že jde o poslední půlrok jeho hráčského života. Už v pondělí se zapojí do přípravy svého nového týmu. Siegl má na svém kontě 388 zápasů v české nejvyšší soutěži. V rozehraném ročníku první ligy dal dva góly.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..