Rubriky:

1. liga

Bazaly zasypal sníh, zápas Baníku se Synotem odložen

23. února 2004 16:01 - OSTRAVA

První jarní galapředstavení na Bazalech zhatila nepřízeň počasí. Pondělní dohrávka 18. kola fotbalové ligy mezi ostravským Baníkem a Synotem byla zrušena, v Ostravě totiž napadlo během dne až deset centimetrů čerstvého sněhu a s takovou nadílkou si neporadila ani stočlenná četa pořadatelů. Utkání se odehraje ve středu 3. března od 17 hodin.

 

FC Baník Ostrava

O náhradním termínu rozhodla řídící komise ligy, kluby se na datu neshodly. Zatímco Baník chtěl hrát již tuto středu, Synot navrhoval právě příští středu, k čemuž se přiklonila i komise.

Sněžit začalo před polednem

I když ještě ráno počasí nesignalizovalo žádné komplikace, před polednem se obloha nad Ostravou zatáhla a vytrvalé sněžení schovalo trávník na Bazalech pod neprodyšnou bílou vrstvu. Přírodní živel pak za pár hodin zcela změnil všechny plány. Byť pořadatelský sbor začal sníh stahovat už ve 13 hodin, jeho úsilí bylo zbytečné.

"Nasadili jsme všechny síly a ruční mechaniku, ale odklizená místa byla během chvilky znovu pod sněhem. Udělali jsme všechno, co se dalo, počasí však zabránilo tomu, aby se mohlo hrát," řekl provozní manažer klubu Petr Konderla.

Zasněžený trávník si hodinu před utkáním krátce prohlédl hlavní sudí Lubomír Puček a neuznal jej za způsobilý ke hře.

Utkání mělo před kamerami televize Prima začít v 16:40. Po remízovém klopýtnutí Sparty s Příbramí (0:0) hráči i fanoušci v Ostravě věřili, že by Baník mohl navýšit náskok v čele tabulky na devět bodů. I proto bylo na dnešní utkání vyprodáno.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..