Váhavý začátek Baník vyvážil střeleckými hody

OSTRAVA

Ostrava vstupovala do sobotního utkání 23. kola Gambrinus ligy proti Brnu se dvěma jarními porážkami v zádech ze zapasů s Blšany a Slavií, která dobyla Bazaly minulé kolo. V úvodu utkání začali fotbalisté Baníku aktivně, nicméně v 7. minutě přišla studená sprcha v podobě inkasovaného gólu. Ostrava vše ustála a otěže dalšího průběhu zápasu držela již pevně v rukou.

Střelecké hody, na kterých měl lví podíl útočník Miroslav Matušovič, zakalilo řádění brněnských fanoušků. Ti totiž podle všeho nepřijeli na fotbal. Již při cestě z vlakového nádraží na stadión poničili dva autobusy. Na Bazalech pak jejich řádění pokračovalo. Odnesla to zhruba stovka sedaček. Policie podle informací České televize nechtěla o zásahu proti agresivním fanouškům podat bližší informace.

Na těžkém terénu a za neustálého sněžení chtěli domácí co nejrychleji rozhodnout, ale navzdory vydatnému zahajovacímu náporu vzaly jejich plány za své. Postaral se o to v 7. minutě Pacandův centr do pokutového území, nedůrazný výběh gólmana Laštůvky, přes jehož ruce se míč snesl až na břevno. Na brankové čáře pak přesně dorazil Křivánek.

Otřesení ostravští fotbalisté lapali po dechu. Z krize Baník vytrhlo štěstí. Látalův přímý kop prosvištěl napříč velkým vápnem a bez teče zapadl za záda překvapeného Belice. Pak již modrobílý tým nebyl k zastavení. Baník si výhrou pojistil vedení v tabulce. Sparta na ostravský celek ztrácí již 10 bodů. Před Slávií si pak udržel šestibodový náskok.

Baník Ostrava - 1. FC Brno 5:1
Poločas: 3:1, Branky: 28. Látal, 31. a 58. Matušovič, 44. Bolf, 75. Žůrek - 7. Křivánek. Rozhodčí: Jára - Zlámal, Ondo. ŽK: Látal, Matušovič, Bystroň - Máša, Abrahám, Schuster. Diváci: 17.686.
SESTAVY
Ostrava: Laštůvka - Pospěch, Bolf, Besta, Drozd - Látal (68. Žůrek), Bystroň, Lička (78. Magera), Čížek - Matušovič (87. Kiša), Heinz. Trenér: Komňacký.
Brno: Belic - Máša (62. Svoboda), Křivánek, Kotůlek, Šustr - Hlavatý (46. Živný), Zúbek, Schuster, Abrahám (80. Belej) - Kroupa, Pacanda. Trenér: Jarůšek.