Liberec poprvé naplno bodoval

LIBEREC

Premiérové vystoupení v lize před domácím publikem se fotbalistům Slovanu Liberec vydařilo. Po bojovném výkonu zdolali v předehrávce 3. kola Příbram a připsali si první tři body do tabulky, zatímco hosté utrpěli první porážku v soutěži.

Zápas nabral od úvodního hvizdu zásluhou obou celků svižné tempo. V 10. min. předvedli rychlou akci útočníci Ančic s Pospíšilem, ale příbramská obrana odvrátila na roh. O chvíli později zmařil na opačné straně hřiště Barteskův brejkový pokus Šinglár. Hned z protiútoku Papoušek vyslal do šance Pospíšila, který na Sňozíka nevyzrál.

Poté liberecký gólman Hauzr zneškodnil střely Fenyka a Bartesky. Ve 25. min. to zkoušel Ančic z otočky a Hodúr vzápětí mířil těsně vedle. Klíčový moment utkání přišel nedlouho před přestávkou. Papouškův centr proletěl až k nikým neatakovanému hostujícímu Rychlíkovi, který k překvapení svých spoluhráčů i diváků napálil míč do vlastní sítě a Liberec vedl.

Severočechy však těsný náskok neuspokojil a aktivita po změně stran jim brzy vynesla druhou gólovou radost. Zasloužila se o něj ukázková spolupráce v podání Ančice, Poláka a Hodúra, který chladnokrevně zakončil podél vybíhajícího Sňozíka. Ančicova hlavička v 64. min. skončila jen pár centimetrů nad břevnem.

S chutí hrající Hodúr posléze šel sám na gólmana, jenž se štěstím vytlačil balón na roh. V 77. min. zase prokázal pohotovost Hauzr, když zneškodnil průnik střídajícího Jendruščáka. A jelikož se neujala ani Žemlíkova hlavičková střela, vyšla Příbram pod Ještědem naprázdno.

Liberec - Příbram 2:0
Poločas: 1:0. Branka: 40. vlastní Rychlík, 53. Hodúr. ŽK: Broschinský - Fenyk, Barteska. Rozhodčí: Puček - Goňa, Handlíř. Diváci: 4150.
Liberec: Hauzr - Šinglár, Lukáš, Valachovič, Hamouz - Kisel, Polák, Hodúr (88. Broschinský), Papoušek - Pospíšil (60. Slepička), Ančic (85. Blaha). Trenér: Griga.
Příbram: Sňozík - Mácha, Riegel, Turtenwald - Otepka (60. Loseille), Fenyk, Barteska, Navrátil (60. Jendruščák), Rychlík - Mendy (83. Tarczal), Žemlík. Trenér: Kopač.