Dukla - Liberec 1:2Liberec nabídnutou šanci neodmítl a po výhře na Julisce převzal vládu nad ligou

Jasně že Liberec šanci nepustil. Sparta mu ji příbramskou blamáží nabídla a on ji ve večerním duelu na pražské Julisce využil. Rychlým gólem Rilkeho a jistící trefou Štajnera připravil Dukle první jarní prohru a díky zisku tří bodů se dostal v ligové tabulce na první příčku. Zatím s dvoubodovým náskokem na Hřebíkův tým, ale kdo ví, co bude za týden. To je totiž pod Ještědem na programu šlágr fotbalového jara, v němž nový ligový leader hostí právě Spartu.

Emil Rilke z Liberce (vlevo) a Ondřej Vrzal z Dukly.

Už po necelých pěti minutách převzali Severočeši vládu nad ligou. Na Julisce jim k tomu stačila hned první akce, při níž Štajner naservíroval balón Rilkemu, který nedal domácímu gólmanovi Radovi šanci.

Rychlá branka paradoxně pomohla Dukle, která okamžitě zařadila vyšší rychlostní stupeň, zvýšila pohyb i přesnost v přihrávkách, takže získala převahu a nového ligového leadera přehrávala. Ovšem jen po šestnáctku, protože na její hranici kombinační akce Pražanů vytrvale končily na zformovaných zadních řadách hostů. Bičík tak lapil pouze pár propagačních střel, ale jinak se zájmem přihlížel marnému pachtění Dukly.

Liberci, který si dovolil i ten luxus, že nepostavil svého střelce Breznaníka ohroženého případnou čtvrtou žlutou, podobná režie samozřejmě vyhovovala. Nechal Pražany hrát, nikam nespěchal, soustředěně bránil, podnikal rychlé výpady tažené většinou Štajnerem a čekal na svou další chvíli.

Po zbytek poločasu i v půli druhé, kdy se fotbal rozbíjel ve spoustě osobních soubojů, oboustranné opatrnosti a hře na čas. Dukla se ho sice snažila honit usilovněji, ale když si Lietava přifilmovaným pádem v šestnáctce penaltu nevymodlil, přišla chvíle Severočechů. Hlavičkující Štajner přidal po trestném kopu Fleišmana druhou branku.

Domácí se sice ještě vzchopili, střídající Podrazký závěr zápasu zdramatizoval, ale na vyrovnání už Pražané čas neměli, takže Liberec odjel z Julisky se třemi body jako nový ligový leader.

Dukla Praha - Slovan Liberec 1:2
Brankÿ: 85. Podrazký - 5. Rilke, 75. Štajner. Rozhodčí: Jech - Marek, Nádvorník. ŽK: Pázler - Fleišman, Rilke. Diváci: 1 683. Poločas 0:1.
Dukla: Rada - Hašek, Božič, Vorel, Vrzal - Svatonský (84. Marek), Gedeon, Hanousek, Malý (68. Podrazký), Pázler (73.Engelamann) - Lieteva. Trenér: Kozel.
Liberec: Bičík - Gebre Selassie, Nezmar, Kelič, Fleišman - Rilke, Vácha, Janů (46. Šural), Bosančič (89.Nensen) - Štajner - Rabušic (74.Hadaščok). Trenér: Šilhavý