Ostrava - Plzeň 2:3Plzeň se přiblížila Spartě. V Ostravě ale vysoké vedení málem ztratila

19. Čišovský 0 : 1
36. Čišovský 0 : 2
73. Kolář 0 : 3
82. Fantiš 1 : 3
84. Kukec 2 : 3

Ostrava

Mistrovská Viktoria Plzeň se přiblížila v tabulce druhé Spartě na rozdíl čtyř bodů díky vítězství v dohrávce 23. kola v Ostaravě nad Baníkem 3:2. Západočeši vedli už 3:0, jenže ve druhé půli výrazně polevili a domácí zaslouženě v závěru snížili na rozdíl jediného gólu a Viktoria se nakonec musela o vítězství obávat. Baník při ligové premiéře Radoslava Látala v roli hlavního kouče předvedl sympatický výkon, ale po porážce dál ztrácí pět bodů na nesestupové příčky.

Plzeňští fotbalisté Milan Petržela (vlevo) a Marián Čišovský se radují z gólu.

Favorit dlouho zvládal utkání na hřišti sestupem ohroženého soupeře bez větších problémů. Domácí drželi krok jen v úvodní pětiminutovce, pak převzala otěže zápasu Plzeň.

Se zhuštěným středem pole se netrápila dlouho. Horváthův centr od levé lajny sklepl Kolář v 19. minutě mezi stopery a vysunutý plzeňský zadák Čišovský prostřelil Pietrzkiewicze.

Baník hrál s obrovským respektem a ustrašeně, jakoby se hráči báli zaútočit. Při ojedinělých výpadech přitom bylo vidět, že ani hostující defenziva není neprůchodná. Magera ve 24. minutě pálil zpoza šestnáctky volejem k tyči, Pavlík však zakročil.

Svou velkou zbraň vytáhl obhájce titulu v 36. minutě. Po rohovém kopu před jeho vlastní brankou střílel nebezpečně domácí Frydrych, Viktoria vyrazila do bleskového protiútoku, na jehož konci stoper Čišovský po přisunutí Petržely s přehledem přeloboval Pietrzkiewicze.

Zdálo se, že hosté hrají na půl plynu a jen to, co potřebují, ale rychlost, s jakou oba týmy přecházely do ofenzivy, bila do očí. Ještě před pauzou mohl přidat po další dynamickém výpadu třetí gól Darida, k ostravskému štěstí však mířil doprostřed branky.

Baník ve druhé půli Plzeň zatlačil

Domácí ve druhé půli odhodili bázeň a živo začalo být i v plzeňském vápně. Hru Baníku oživil Kukec a přišly i situace, které mohly změnit vývoj zápasu. Po Gregušově uličce však Marek v 69. minutě vyhořel na Pavlíkovi, minutu poté hlavičkoval ve vyložené šanci vedle Magera a jarní střeleckou mizérii Ostravy podtrhl Kukec. Z přímého kopu rozvibroval břevno.

Zatímco Baník se marně pachtil za gólem, soupeř s lehkostí do otevřené obrany udeřil potřetí. Byť šli hosté ve třech proti pěti, Petržela prostrčil balon na Koláře, který z penaltového bodu nezaváhal.

Výrazně aktivnější Ostrava se za snahu v závěru dočkala alespoň snížení. Po Frydrychově promarněné možnosti využil až pátou šanci Fantiš, který ve vápně udělal kličku na střed a podél Pavlíka rozvlnil síť.

Už za dvě minuty se hlavou prosadil i Kukec a Plzni bylo úzko. Ostrava však už třígólové manko v závěru při několika závarech srovnat nedokázala.

23. kolo Gambrinus ligy
Ostrava - Plzeň 2:3 (0:2)on-line
Branky: 82. Fantiš, 84. Kukec - 19. a 36. Čišovský, 73. Kolář. Rozhodčí: Drábek - Košec, Makovička. ŽK: Adámik, Marek, Kukec - Petržela, Darida, Řezník, Pavlík. Diváci: 7234.
Ostrava: Pietrzkiewicz - Frydrych, Adámik, Vomáčka, Marek - Vašenda, Droppa (76. Kraut) - Vrťo (58. Kukec), Greguš, Fantiš - Magera. Trenér: Látal.
Plzeň: Pavlík - Rajtoral, Čišovský, Ševinský, Limberský - Darida, Horváth - Petržela (80. Řezník), Kolář, Pilař (85. Wágner) - Bakoš (70. Ďuriš). Trenér: Vrba.