Plzeň se přiblížila Spartě. V Ostravě ale vysoké vedení málem ztratila

84. Kukec 2:3
Záznam online reportáže »

2. dubna 2012 16:48 - Ostrava
(Aktualizováno: 2. dubna 2012 18:56)

Mistrovská Viktoria Plzeň se přiblížila v tabulce druhé Spartě na rozdíl čtyř bodů díky vítězství v dohrávce 23. kola v Ostaravě nad Baníkem 3:2. Západočeši vedli už 3:0, jenže ve druhé půli výrazně polevili a domácí zaslouženě v závěru snížili na rozdíl jediného gólu a Viktoria se nakonec musela o vítězství obávat. Baník při ligové premiéře Radoslava Látala v roli hlavního kouče předvedl sympatický výkon, ale po porážce dál ztrácí pět bodů na nesestupové příčky.

Jaroslav Ožana, ČTK

Favorit dlouho zvládal utkání na hřišti sestupem ohroženého soupeře bez větších problémů. Domácí drželi krok jen v úvodní pětiminutovce, pak převzala otěže zápasu Plzeň.

Se zhuštěným středem pole se netrápila dlouho. Horváthův centr od levé lajny sklepl Kolář v 19. minutě mezi stopery a vysunutý plzeňský zadák Čišovský prostřelil Pietrzkiewicze.

Baník hrál s obrovským respektem a ustrašeně, jakoby se hráči báli zaútočit. Při ojedinělých výpadech přitom bylo vidět, že ani hostující defenziva není neprůchodná. Magera ve 24. minutě pálil zpoza šestnáctky volejem k tyči, Pavlík však zakročil.

Svou velkou zbraň vytáhl obhájce titulu v 36. minutě. Po rohovém kopu před jeho vlastní brankou střílel nebezpečně domácí Frydrych, Viktoria vyrazila do bleskového protiútoku, na jehož konci stoper Čišovský po přisunutí Petržely s přehledem přeloboval Pietrzkiewicze.

Zdálo se, že hosté hrají na půl plynu a jen to, co potřebují, ale rychlost, s jakou oba týmy přecházely do ofenzivy, bila do očí. Ještě před pauzou mohl přidat po další dynamickém výpadu třetí gól Darida, k ostravskému štěstí však mířil doprostřed branky.

Baník ve druhé půli Plzeň zatlačil

Domácí ve druhé půli odhodili bázeň a živo začalo být i v plzeňském vápně. Hru Baníku oživil Kukec a přišly i situace, které mohly změnit vývoj zápasu. Po Gregušově uličce však Marek v 69. minutě vyhořel na Pavlíkovi, minutu poté hlavičkoval ve vyložené šanci vedle Magera a jarní střeleckou mizérii Ostravy podtrhl Kukec. Z přímého kopu rozvibroval břevno.

Zatímco Baník se marně pachtil za gólem, soupeř s lehkostí do otevřené obrany udeřil potřetí. Byť šli hosté ve třech proti pěti, Petržela prostrčil balon na Koláře, který z penaltového bodu nezaváhal.

Výrazně aktivnější Ostrava se za snahu v závěru dočkala alespoň snížení. Po Frydrychově promarněné možnosti využil až pátou šanci Fantiš, který ve vápně udělal kličku na střed a podél Pavlíka rozvlnil síť.

Už za dvě minuty se hlavou prosadil i Kukec a Plzni bylo úzko. Ostrava však už třígólové manko v závěru při několika závarech srovnat nedokázala.

23. kolo Gambrinus ligy
Ostrava - Plzeň 2:3 (0:2)
on-line
Branky: 82. Fantiš, 84. Kukec - 19. a 36. Čišovský, 73. Kolář. Rozhodčí: Drábek - Košec, Makovička. ŽK: Adámik, Marek, Kukec - Petržela, Darida, Řezník, Pavlík. Diváci: 7234.
Ostrava: Pietrzkiewicz - Frydrych, Adámik, Vomáčka, Marek - Vašenda, Droppa (76. Kraut) - Vrťo (58. Kukec), Greguš, Fantiš - Magera. Trenér: Látal.
Plzeň: Pavlík - Rajtoral, Čišovský, Ševinský, Limberský - Darida, Horváth - Petržela (80. Řezník), Kolář, Pilař (85. Wágner) - Bakoš (70. Ďuriš). Trenér: Vrba.