FOTBAL: Kweuke dvěma góly odvrátil blamáž a zachránil Spartě alespoň bod, Hradec vyhrál 3:0 na Slovácku

Jen zásluhou střelecky disponovaného Kweukeho odvrátila Sparta další blamáž. Ještě jedenáct minut před koncem prohrávala na svém hřišti v duelu 25. ligového kola s Teplicemi 0:2, ale kamerunský tank zachránil Pražanům alespoň remízu. Během necelých dvou minut totiž vstřelil dva góly a přičinil se o to, že Pražané alespoň remizovali. I tak se ale nabízí Liberci šance, aby se vrátil na první příčku. Tedy, pokud v pondělním ligovém epilogu v Ostravě vyhraje. Ve druhém sobotním duelu zvítězil Hradec Královév Uherském Hradišti nad Slováckem 3:0 díky hattricku Vojtěcha.

Marně se snažil Mario Holek (vlevo) obejít teplického Petra Lukáše.

Spartě úvod zápasu nevyšel. V první půlhodině sice navrch měla, i do několika slibných příležitostí se drala, ale ani Holek, ani Hušbauer je zužitkovat nedokázali. Po třiceti minutách tak udeřily Teplice. Jarošík zaváhal, trrestuhodným kiksem doslova daroval balón Stožickému, jenž okamžitě našel Jindráčka a ten poslal svůj tým do vedení. Vaclík neměl proti jeho střele nárok.

Rosa mohl rozhodnout, ale třetí gól nedal

"Přijeli jsme s tím, že nesmíme dostat rychlý gól a pak že zkusíme nějaký brejk. Od Stožického jsem dostal parádní přihrávku a i když nešlo o jednoduchou situaci, na domácího gólmana jsem  vyzrál," jásal autor branky Martin Jindráček.

Po deseti minutách druhé půle kalvárie Sparty pokračovala, neboť hlavičkující Lukáš ji po rohovém kopu dal druhý gól. Do domácích řad se začala pochopitelně vkládat nervozita, zatímco hosté se dál drželi své taktiky. Pečlivě a hlavně organizovaně bránili a čekali na další příležitost. Ta přišla vzápětí, ale hlavičkující Rosa Vaclíkovu bránu minul, což Severočechy muselo moc a moc mrzet.

Remíza, která je pro Spartu ztrátou

Sparta ovšem v závěru udeřila. Jedenáct minut před koncem si Kweuke po jednoduchém kontru poradil s teplickým obráncem Lukášem a snížil, dvě minuty poté dokonce nádhernými nůžkami vyrovnal a zachránil domácím alespoň bod.

Ten je ale pro Spartu samozřejmě ztrátou, protože nabídla šanci Liberci, aby ji v případě pondělní výhry v Ostravě zase přeskočil. Do hry o titul se může navíc ještě hlasitěji přihlásit Plzeň, která hraje v neděli na Žižkově.

Ve večerním střetnutí v Uherském Hradišti půjde oběma celků o bodový zisk, neboť v posledních zápasech vyšly naprázdno. Lépe začali domácí, protože hned v samém úvodu mířil Hlúpik do prazdné brány. Hostující Fukal všem svůj tým záchránil, balón z čáry vykopl, ale zranil si koleno, takže se musel nechat vystřídat.

"Votroci" udeřili po čtvrthodině, kdy zkrácený rohový kop zahrávaný Vojtěchem Štěpánem zaplul do Hečovy brány. Slovácko se ze všech sil snažilo o vyrovnání, mělo hned několik šancí, ale hlavně Libor Došek se v jejich zahazování překonával. A tak Hradec udeřil podruhé... Štěpán poslal na bránu druhou střelu a byl z ní zase gól. A protože měl v Uherském Hradišti mimořádný den, za pět minut dovršil hattrick a překvapivě hladké výhře Hradce králové bylo rozhodnuto.