Řepka dostal pásku, zavinil penaltu a Liberec vysoko vyhrál

69. Bosančič 0:3
85. Hadaščok 0:4
Záznam online reportáže »

28. dubna 2012 18:35 - České Budějovice

Tomáš Řepka dostal poprvé v soutěžním utkání v dresu Českých Budějovic kapitánskou pásku, protože kapitán Roman Lengyel je po operaci kolena. Na duel s Libercem však rád vzpomínat nebude. Udělal penaltu a pak musel skousnout debakl 0:4. Liberec nezaváhal a před Spartou dál drží čtyřbodový náskok.

David Veis, ČTK

Ve 21. minutě totiž ve vápně přepálil Breznaníka. Zcela zbytečně, protože postupoval na branku ze strany a nebylo jisté, že bude zakončovat. Rozhodčí neváhal ani na chvíli a ukázal na značku pokutového kopu. Řepka protestoval, ale nic platné mu to nebylo. Zkušený matador Štajner penaltu proměnil, i když s velkou klikou, protože Daněk směr jeho střely k tyči vystihl a sáhl si na balón, ten se však došoural do sítě.

Liberec byl lepší, v závěru půle měl druhý gól na kopačce Rabušic, ale po přihrávce Gebre Selassieho zblízka přestřelil.  Mužem zápasu byl srbský záložník Miloš Bosančič. Dal dva góly a oba by mohly aspirovat na nejhezčí branky celé sezóny.

V 59. min. se postavil k přímému kopu a z dobrých 30 metrů nachytal Daňka, trefil se parádně do horního rohu branky. A o deset minut později se řítil na domácí branku, z pravačky si přehodil míč na levačku, zamotal hlavu Brezinskému a padáčkem nádherně z 18 metrů poslal míč za záda na malém vápně stojícího Daňka. Jihočeši se zcela složili, čtvrtý hřebíček do jejich rakve zatloukl střídající Hadaščok.

27. kolo první fotbalové ligy:
Dynamo České Budějovice - Slovan Liberec 0:4 (0:1)
Branky: 59. a 69. Bosančič, 23. Štajner z pen., 85. Hadaščok. Rozhodčí: Drábek - Wilczek, Páral. ŽK: Řezníček, Javorek, Machovec - Breznaník. Diváci: 3337.
Č. Budějovice: Daněk - Krajčík, Řepka, Brezinský, Machovec - Klesa (83. Wermke), Javorek, Němec (58. Hudson), Rýdel (73. Petráň), Sandro - Řezníček. Trenér: Cipro.
Liberec: Bičík - Gebre Selassie, Nezmar, Kelič, Fleišman - Šural, Janů, Štajner, Bosančič (85. Ndemen), Breznaník (79. Hadaščok) - Rabušic (88. Musiol). Trenér: Šilhavý.