Plzeň nastřelila dvě tyče, ale gól Liberci nedala. Slovan slaví titul!

Liberec

Fotbalový titul Gambrinus ligy za sezónu 2011/12 patří Slovanu Liberec! Severočeši dokázali ubránit všechny ofenzivní ataky Viktorie Plzeň ve 30. kole nejvyšší soutěže, ubránili bezbrankovou remízu a můžou se po šesti letech radovat z titulu. Svěřenci Pavla Vrby nastřelili během zápasu dvě tyče. Druhé místo vybojovala Sparta, která zvítězila nad Českými Budějovicemi 3:0. Fotbalisté Bohemians 1905 prohráli se Slavií 1:3 a definitivně sestupují.

Fotbalisté Liberce se radují z mistrovského poháru.

Liberec slaví s mistrovským pohárem

V Liberci se podle předpokladů hrál ofenzivní fotbal od začátku zápasu. První šanci měl Bakoš, kterého vysunul Darida. Slovenskému útočníkovi v plzeňských službách šanci zmařil skvělým vyběhnutím brankář Bičík. Na druhé straně se sám na brankáře Čecha řítil Rabušič, Limberský ho ale o šanci připravil skvělým skluzem. Brankář Západočechů se mohl zaskvět po střele Janů, jehož pokus tečoval Čišovský.

Západočeši ve druhé půli převzali otěže zápasu a začali se propracovávat do dalších vyložených šancí. Bakoše ale v 56. minutě znovu vychytal Bičík. A to stál forvard Plzně po špatném zákroku Nezmara před brankářem Slovanu úplně sám. Nejblíž ke gólu ale byli Vrbovi svěřenci o dvě minuty později, když bez přípravy vypálil Darida a trefil tyč.

Další tyč napálil v 87. minutě Wágner, který se zády k bráně dokázal dostat ke střele. Závěr zápasu se však podařilo Liberci ubránit a po bezbrankové remíze se může radovat z titulu.

Sparta porazila Řepkovy Budějovice

Sparta zvítězila na Letné nad Českými Budějovicemi, za které nastoupil bývalý kapitán Pražanů Tomáš Řepka. Dva ze tří gólů Sparty vstřelil Vidlička. Sparta si díky vítězství zajistila druhou příčku v ligové tabulce.

Pražské derby mezi Slavií a Bohemians 1905 dopadlo lépe pro sešívané, kteří i díky dvěma brankám Pospěcha zvítězili 3:1. Klokani tak s konečnou platností sestupují do druhé nejvyšší soutěže.

Již jistý sestupující Viktoria Žižkov remizovala s Hradcem Králové 1:1, stejným výsledkem skončil i duel Teplice - Ostrava. Mladá Boleslav se s domácími diváky rozloučila výhrou 3:0 nad Jabloncem, Olomouc porazila Duklu 2:1 a Slovácko nastřílelo v Příbrami čtyři góly.

Program 30. kola (vše od 17:30):
Liberec - Plzeň 0:0on-line
Sparta - Č. Budějovice 3:0on-line
Branky: 5. a 40. Vidlička, 68. Hušbauer.
Slavia - Bohemians 1905 3:1on-line
Branky: 53. Pospěch, 87. Veselý, 88. Pospěch - 60. Budínský.
Žižkov - Hradec Králové 1:1on-line
Branky: 59. Sivrič - 63. Štěpán.