Rubriky:

1. liga

Komise rozhodčích obmění pro ligu čtyři až pět hlavních sudích

24. května 2012 20:35 - Praha

Komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR zčásti obmění listinu sudích pro příští ročník první ligy. Plánuje vyřadit čtyři až pět hlavních rozhodčích a osm až deset asistentů a nahradit je novými sudími. Po čtvrtečním zasedání komise to řekla její šéfka Dagmar Damková.

 

ČTK

"Od začátku říkám, že pomalu polovina rozhodčích tam nepatří, a od začátku jsme avizovali, že dojde po sezóně k obměně. Nejde najednou vyměnit polovinu rozhodčích, ale čtyři pět hlavních a osm deset asistentů obměníme," řekla ČTK Damková, která v průběhu podzimní sezóny nahradila v čele komise Luďka Macelu.

Už má představu o tom, kteří rozhodčí by měli listinu opustit. Ale vzhledem k tomu, že ještě neskončila druhá liga, zatím nechce konkrétní jména zveřejňovat. "Mám docela jasno, něco už v hlavě mám. Ale nemyslím, že by bylo fér teď zveřejňovat jména. Budeme to řešit v druhé polovině června. Navíc to není jen o Damkové, ale o celé naší komisi," podotkla.

Damková věří, že obměna ligové listiny motivuje sudí k lepším výkonům. "Doufám, že to bude signál pro ty ostatní, co zůstanou. Je na nich, jestli ten jeden rok využijí, aby se zlepšili. Jinak budou na stejné pozici a další rok půjdou pryč, protože ti, kteří přijdou teď, se určitě budou chtít ukázat a předvést," uvedla Damková.

Pochvala pro Patáka

K obměně dojde i z věkového hlediska. "Je tu špatná koncepce, mezi rozhodčími není věkový rozdíl. Máme jednoho rozhodčího nad 40 let a jednoho pod 30, zbytek v tom rozmezí a hlavně mezi 34 až 38 lety. To je špatně," řekla Damková.

V uplynulé sezóně byla spokojena s mezinárodními sudími, radost jí udělal Michal Paták. "Odpískal velmi dobře pražské derby i finále poháru. Myslím, že si vzal k srdci to, co jsem mu na začátku říkala, a dokázal, že umí pískat," uvedla.

Damková pochválila i Pavla Královce za výkony v evropských pohárech, byť mu v domácí lize hrubě nevyšlo utkání mezi Plzní a Českými Budějovicemi. Ostřílený sudí na doporučení asistenta chybně uznal gól Marka Bakoše, přestože slovenský útočník předtím zahrál rukou. Konečnému verdiktu navíc předcházely velké zmatky.

"Člověk se takovými chybami učí. Teď už se mu to na milión procent nestane a bude si trvat na svém. Jinak mě zklamaly výkony některých asistentů, jen to prostě ukázalo, že do ligy nepatří," dodala Damková.

Na čtvrtečním zasedání komise omezila delegaci pouze jednomu sudímu. Asistent Jiří Moláček přijel pozdě k utkání druhé ligy Sparta Praha B - Vlašim, vynechá proto jedno utkání.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..