Rubriky:

1. liga

S ligovým nováčkem z Brna zahájil přípravu gólman Petr, další posily přijdou

20. června 2012 13:54 - Brno

S první novou tváří brankářem Radkem Petrem vstoupili dnes do letní přípravy fotbalisté ligového nováčka Zbrojovky Brno. Vedení klubu plánuje kádr před návratem do nejvyšší soutěže výrazně posílit.

 

Martin Gregor, ČTK

Brankář vicemistrů světa do 20 let z roku 2007 Petr patří bulharskému Ludogorci Razgrad, kam přestoupil v lednu a podepsal tříletou smlouvu. V týmu ale není příliš spokojen, neboť odchytal kromě přípravných duelů jen dva ligové zápasy. Touhu chytat nevyvážilo ani vítězství v Bulharském poháru a ligový titul. Nyní dostal povolení k přípravě v Brně.

"Radek je poctivý v přípravě, vidím na něm obrovskou vůli na sobě pracovat. Snažíme se jej získat s tím, že se může poprat s Doležalem o místo brankářské jedničky," uvedl sportovní ředitel klubu Zdeněk Kudela.

Nástup stopera Murína zhatila dopravní nehoda

Už ve čtvrtek by se k týmu měli připojit další noví hráči. Pavel Zavadil, jenž se vrací ze švédského Mjällby, útočník Milan Halaška z Opavy, o kterého se ucházel i druhý ligový nováček Jihlava. Na zkoušku z Olomouce přijde stoper Ondřej Murín, jehož dnešní nástup do přípravy zhatila dopravní nehoda v Olomouci.

"Naším cílem je vytvořit konkurenceschopný kádr. Proto nebude důležitý počet nových hráčů, ale jejich kvalita. Nejvíce nás pálí místo levého obránce a stopera. Posily ale potřebujeme do každé řady," řekl na setkání s novináři před prvním tréninkem kouč Petr Čuhel. Z hostování v Opavě se vrátil Lukáš Křeček. Naopak chyběl Josef Dvorník, jemuž skončilo hostování v Sokolově, ale má svolení s Baníkem jednat o angažmá.

Brňané mají zájem, aby u nich zůstal útočník Martin Doležal ze Sigmy Olomouc, s níž jednají také o uvolnění Václava Tomečka. Přijít by měl i středopolař Petr Glaser ze Sparty a vedení usiluje o žižkovského stopera Michala Kropíka. "V jednání jsme ještě s dalšími třemi hráči," uvedl Kudela.

Rozpočet? Kolem padesáti miliónů korun

Po rychlém návratu do první ligy bude Zbrojovka pracovat s rozpočtem okolo 50 miliónů korun. "Suma devadesát až sto deset miliónů korun, která zazněla od jednoho představitele našeho klubu, byla scestná. Spočítal, co nás stála loňská druhá liga i ze strany našich věřitelů, kterým jsme museli uhradit pohledávky, abychom dostali licenci," řekl Kudela.

Fotbalisté Brna mají v plánu odehrát osm přípravných utkání. První je čeká v sobotu 30. června proti Znojmu. Od 15. července absolvují soustředění v rakouském Heiligenkreuzu, které proloží třemi zápasy.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..