Sparta Praha - Bohemians 1905 1:1, 2:3 po pen.Sparta Letní pohár nezískala, ve finále nestačila na Klokany

Fotbalisté Sparty vítězství v Letním ligovém poháru v Praze nezískali. Svěřenci Vítězslava Lavičky ve finále prohráli s Bohemians 1905 po penaltovém rozstřelu. Zápas skončil 1:1.

Jana Růžičku z Bohemians 1905 hlídá Jiří Skalák ze Sparty.

Klokani šli proti Spartě, která nenastoupila v nejsilnější sestavě, do vedení po osmnácti minutách hry, kdy se prosadil Moravec. Pražané ještě do konce úvodní půle vyrovnali, když se parádně trefil Pavelka.

Ve druhé půli branka nepadla a o držiteli Letního ligového poháru v Praze musely rozhodnout pokutové kopy. V těch se neprosadili z letenského týmu Pamič, Zápotočný a Kadlec a z vítězství se tak radovali Bohemians 1905.

Třetí příčku vybojovali fotbalisté Žižkova, kteří porazili Loko Vltavín 4:1.

Ligová sezóna začíná následující víkend.

Přípravné fotbalová utkání (Letní ligový pohár Prahy):
Finále:
AC Sparta Praha - Bohemians 1905 1:1, na penalty 2:3 (1:1)
Branky: 26. Pavelka - 18. Moravec. Penalty proměnili: Holek, Vidlička - Bartek, Rada, Potočný. Neproměnili: Pamič, Zápotočný, Kadlec - Jindřišek, Bálek. Rozhodčí Svatík. Diváci: 2000.
Sestava Sparty: Čech - Vidlička, Zápotočný, J. Brabec, Hybš (84. Pamič) - Polom - Přikryl, Grajciar, Pavelka (82.. Holek), Skalák (70. Kadlec) - Kerič (55. Podaný). Trenér: Lavička.