Sparta po přestávce otočila duel s Příbramí, Plzeň jen remizovala v Jihlavě

Pět zápasů v neděli uzavřelo program druhého kola fotbalové Gambrinus ligy. Sparta se nakonec Příbrami revanšovala za jarní porážku a vyhrála 2:1. Brno remizovalo s Teplicemi 1:1, Olomouc porazila Slovácko 2:0 a Mladá Boleslav zdolala České Budějovice 3:2. Večer nastoupila Plzeň v Jihlavě a vyhrát tam nedokázala, nováček získal po remíze 1:1 druhý ligový bod.

Střelci Sparty se radují - Léonard Kweuke (vlevo) a Pavel Kadeřábek.

Ticho jako v hrobě. Sparta utkání s Příbramí musela odehrát bez přítomnosti fanoušků, šlo o první část disciplinárního trestu z konce minulé sezóny. Letenští s Příbramí prohráli z posledních dvanácti zápasů jen jednou - doma v minulé sezóně 0:2, z celkových třiceti vzájemných střetnutí vyhrála Příbram jen dvakrát.

Snahu o reparát však domácí začali tragicky. Brankář Vaclík ležérním odkopem naservíroval míč na příbramské kopačky, balon šťastně doputoval k Trappovi a zkušený hráč již v 5. minutě snadno otevřel skóre. Letenské to zcela rozhodilo, hráli zoufale a Příbram pohodlně kontrolovala zápas.

Po přestávce však se střídajícím Kweukem přišel obrat. Letenští udeřili ze vzduchu - Jarošík po Hušbauerových standardkách dvakrát vracel hlavou míč před branku a Kadeřábek a poté i Kweuke také hlavou snadno dopravili míč do sítě.

Sivrič dokonal velký obrat

Program čtvrtek - neděle musela stejně jako Sparta zvládnout také Mladá Boleslav. Mnohem horší však pro Středočechy je kalvárie zranění, která vybrakovala jejich soupisku... Jihočechům se tak rýsovala naděje vylepšit bilanci na neoblíbeném stadiónu, kde zatím vyhráli jej jednou.

Tentokrát Budějovičtí začali ideálně, střelec Markovič se do přestávky trefil hned dvakrát. Ve druhém poločase však domácí během pouhých tří minut vyrovnali, góly dali Mareš a Sivrič. A to jim nestačilo, Sivrič skóroval ještě jednou a dokonal velký obrat.

Jihlava s Plzní neprohrává...

Třetím pohárovým zástupcem, který se v neděli představil, byla Plzeň. A na půdě ligového nováčka v Jihlavě uhrála jen remízu 1:1. Vysočina s Plzní při svém prvním ligovém působení neprohrála a tuto sérii si udržela.

V 15. minutě otevřel skóre domácí Karlík – Plzeň v lize inkasovala poprvé po 741 minutách, naposledy dostala gól na začátku dubna od Ostravy... Jestliže brance Jihlavy zřejmě předcházel faul, plzeňský Kolář zase vyrovnal ze situace zavánějící ofsajdem. Po přestávce už se skóre nezměnilo, i když hosté měli v závěru velký tlak a Ševinský trefil tyč.

Brno znovu nedokázalo porazit Teplice

Brněnský nováček se v premiéře po roční pauze namlsal výhrou na Slovácku, na kterou chtěl navázat v duelu s Teplicemi. Mahmutovič a spol. však rozhodně nejsou pro Zbrojovku vítanými hosty. Brno doma Teplice neporazilo v sedmi zápasech za sebou, naposledy vyhrálo v říjnu 2003. Z posledního vzájemného utkání v dubnu 2011 však zůstal v sestavě Brna pouze obránce Husár...

Těsně před přestávkou si dal vlastní gól brněnský Pašek, ale Halaška ve druhé půli vyrovnal. Skóre se už nezměnilo, i když Teplice dohrávaly bez vyloučeného Rosy.

Zápas Olomouc - Slovácko byl duelem zklamaných. Oba soupeři v prvním ligovém kole prohráli 0:1. Hanáci se museli obejít bez zraněného gólmana Zlámala, ale šlo jim to dobře. Těsně před přestávkou je uklidnil gól Škerleho, po hodině hry pečetil tři body Ordoš z penalty. Hanáci pak v závěru přečkali i oslabení po vyloučení Dreksy.