Rubriky:

1. liga

Slovácko převezme Habanec, dnes ještě naposledy povede Ústí

17. srpna 2012 10:16 - Uherské Hradiště

Novým koučem fotbalistů Slovácka bude Svatopluk Habanec. V pátek naposledy povede Ústí nad Labem ve druhé lize, od pondělí nastupuje v Uherském Hradišti, kde nahradí Miroslava Soukupa, který byl po úvodních třech ligových kolech bez bodového zisku odvolán.

 

Petr Hloušek, Právo

"Jsme domluveni. Na papíře to ještě není, dolaďovat to budeme po víkendu," řekl v pátek ČTK ředitel 1. FC Slovácko Vladimír Krejčí.

Brněnský rodák Habanec opustí Ústí nad Labem po šesti šesti sezónách, během nichž s týmem dvakrát vyhrál druhou ligu a jeden ročník s ním odehrál v nejvyšší soutěži v teplickém azylu. Po letošním postupu nedostal klub kvůli nevyhovujícímu stadiónu prvoligovou licenci a zůstal ve druhé lize.

Derniéru na lavičce severočeského týmu, s nímž úvodní dva zápasy nové sezóny prohrál, absolvuje dvaačtyřicetiletý kouč v pátečním utkání na hřišti Táborska. Večer už chce sledovat Slovácko v předehrávce 4. kola první ligy na Julisce proti Dukle, kde hosty povede asistent Jiří Dekař.

Ústí mu v odchodu nebránilo

"Všechno se to seběhlo strašně rychle. Slovácko mě oslovilo hned poté, co odvolali trenéra. V Ústí mám platnou smlouvu, a tak se musely oba kluby dohodnout. Na práci u týmu Slovácka se těším. Vracím se na jižní Moravu, kde jsem prožil první polovinu svého života, než jsem z Králova Pole jako hráč přestoupil do Teplic," řekl spolupracovníkovi ČTK Habanec.

Ústí za něj musí narychlo shánět náhradu. "Není to jednoduché. Ale Svatopluk Habanec u nás odvedl za šest let dobrou práci. Nyní dostal možnost pracovat v nejvyšší soutěži a v tom mu nechceme bránit, přestože má u nás platnou smlouvu. Jednali jsme zatím se čtyřmi trenéry. Do soboty chceme mít jasno," uvedl sportovní manažer klubu Stanislav Pelc.

K vážným kandidátům prý patří bývalý reprezentant Přemysl Bičovský, jenž naposledy vedl ve druhé lize v roce 2009 Čáslav. V nejvyšší soutěži trénoval Most, působil i na Slovensku.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..