Řepkovi Jihočeši prohráli popáté v řadě a jsou poslední, Baník doma podlehl Olomouci

Bezprostředně po pohárovém čtvrtku českých týmů pokračuje fotbalová Gambrinus liga šestým kolem. V sobotu má na programu tři zápasy. Brno hostilo České Budějovice a výhrou 3:1 napravilo dva poslední debakly. Příbram prohrála se Slováckem 0:1, takže její staronový kouč Karol Marko prožil špatnou premiéru. Baník v moravském derby hostil Olomouc. Poločas sice vyhrál, Hanáci však nakonec vyhráli 2:1.

Vpravo Pavel Zavadil z Brna, vlevo Michal Klesa z Českých Budějovic.

Brno začalo soutěž po návratu do ligy výborně, jenže v posledních dvou zápasech utrpělo debakly s Jabloncem (1:4) a Slavií (0:5). Proti Českým Budějovicím tak nováček potřeboval především zastavit propad a navázat na úvodní kola.

Povedlo se mu to ideálně, byť poločas po trefě Sandra prohrál. Jenže po přestávce zaúřadoval domácí kapitán Švancara. Dvěma góly nejen otočil skóre, ale také načal svoji druhou padesátku ligových branek. Druhou trefu navíc zaznamenal hlavou, což je pro něj velký svátek. Když pak střídající Glaser krásnou trefou přidal třetí gól, byl osud Jihočechů zpečetěn. Řepka a spol. prohráli popáté v řadě a během reprezentační přestávky budou trčet na sestupové příčce.

Kuriózní byl duel Příbrami se Slováckem. U Litavky se totiž utkaly kluby, které na podzim jako první sáhly k výměně trenéra. Hostující Svatopluk Habanec se v minulém kole dočkal vítězné premiéry, o to samé se nyní pokoušel Karol Marko.

Jenže marně... Příbram má spolu s Teplicemi nejhorší útok v lize, na podzim dala jen tři góly. A mizerná produktivita pokazila i Markovu premiéru. Možná že i bod by byl pro Středočechy dobrý, jenže osm minut před koncem rozhodl Lukáš o výhře Slovácka. Rovněž předposlední Příbram tak stráví přestávku na sestupové příčce, nevyhrála již 12 ligových zápasů v řadě.

Bitvy ostravského Baníku s Olomoucí patří k ozdobám ligy. Oba týmy se zatím pohybují ve středu tabulky, především Hanáci se po zisku domácího Superpoháru viděli mnohem výš.

Na Bazalech nakonec uspěli a posunuli se na šesté místo tabulky. Ostrava přitom začala dobře, v prvním poločase se trefil Fantiš. Baník však nedokázal vedení udržet. Po přestávce Ordoš vyrovnal, což Sigmě nestačilo, šla za dalším gólem a znovu Ordoš ho také vstřelil. Z posledních jedenácti vzájemných zápasů tak vyhrál Baník jediný...