Baník ztratil vedení nad Brnem v nastavení

OSTRAVA

Matušovičem proměněná penalta měla nasměrovat Baník k vydřené výhře nad Brnem, ale Ostravané ve druhém utkání v řadě nezvládli závěr. V první minutě nastavení Mezlík srovnal. "Bylo to zasloužené, šancí jsme měli víc," tvrdil trenér Brna Stanislav Schwarz.

ilustrační foto

Domácí bojovali, ale lehkost z mistrovského loňska je pryč. Většině akcí Baníku scházela finální přihrávka, a tak Václavík zasahoval jenom ve 35. min. při hlavičce Papadopulose a vzápětí po Bystroňově střele zblízka.

"Tlak jsme měli, jenže při standardních situacích chyběl Čížek, který si natáhl před zápasem sval," uvedl kouč Baníku Jozef Jarabinský.

Brňané v Ostravě mysleli hlavně na defenzívu, často zůstávali v ofsajdové pasti, přesto těsně před půlí chyběly Kroupově hlavičce centimetry a v 54. min. uháněl urostlý střelec hostů po Sieglově uličce dokonce sám na branku, ale trefil je vybíhajícího Königa. "To se musí proměnit. Přesto jsme plnili pokyny, které jsme si předtím určili," řekl Scharz.

Hru Baníku oživil příchod Žůrka. Provětrával hostující obranu, dvakrát tvrdě vypálil a v 70. min. jej zastavil faulem v šestnáctce Houšť. Matušovič se z penalty nemýlil. Ostravané se však nechali v závěru zatlačit do defenzívy. Po zmatcích na hranici šestnáctky přistrčil míč Večeřa doprava střídajícímu Mezlíkovi, který s lehkou tečí srovnal. "Čtyři hráči mohli balón odkopnout, ale stáli tak jak skleněné figuríny," zlobil se Jarabinský.

Baník Ostrava - 1. FC Brno1:1Branka: 70. Matušovič z pen. - 90. (+1) Mezlík. Rozhodčí Matějek, žluté karty: Houšť, Siegl (oba Brno), 7911 diváků, poločas 0:0. Baník: König - Zd. Pospěch, Besta, Dvorník, Drozd - Látal, Zúbek, Bystroň, Matušovič - Papadopulos (57. Žůrek), Lukeš (87. Lička). Brno: Václavík - Houšť, Schuster, Křivánek, Šustr - Baláž (86. Mezlík), Večeřa, Siegl, J. Černý - Musil (70. Švancara), Kroupa..