FOTBAL ON-LINE: Plzeň vyhrála šlágr spornou penaltou, Slovácko uspělo potřetí v řadě

Fotbalisté Plzně zvítězili ve šlágru 7. kola první fotbalové ligy nad pražskou Spartou 1:0. O jedinou branku domácího celku se postaral proměněným pokutovým kopem kapitán Pavel Horváth. Penaltě předcházel sporný zákrok Hušbauera, po němž se Limberský skácel na zem velmi ochotně. Ve zbývajících sobotních duelech porazilo Slovácko Mladou Boleslav 3:1 a České Budějovice hrály 1:1 s Duklou.

Václav Procházka z Plzně (vpravo) bojuje o míč s Leonardem Kweukem ze Sparty.

Sparta vstupovala do zápasu s Plzní z první příčky, před Západočechy měla tříbodový náskok. Svěřenci Pavla Vrby se ke smazání tohoto manka přiblížili ve 40. minutě. Horváth vyslal do pokutového území Pražanů Limberského, jemuž zkřížil cestu Hušbauer a sudí Matějek odpískal sporný pokutový kop. K tomu se postavil kapitán Viktoriánů Pavel Horváth, který kopem do horní části branky vstřelil jediný gól zápasu.

Do druhého poločasu fotbalisté Sparty málem nenastoupili. Podle informací České televize totiž vedení letenského celku zvažovalo, zda se na protest proti přísné penaltě zbytku zápasu zúčastní. Svěřenci Vítězslava Lavičky nakonec do druhé půle nastoupili. Vyrovnávací branku se jim však vstřelit nepodařilo, Západočeši se tak bodově dotáhli na svého pražského rivala a v tabulce ho přeskočili.

Trenér Soukup v premiéře bodoval

Nový trenér Slovácka Habanec ve dvou zápasech s Teplicemi a v Příbrami pokaždé slavil vítězství. Chtěl uspět i potřetí doma proti Mladé Boleslavi a proti neoblíbenému soupeři se to opět povedlo, když Slovácko vyhrálo 3:1.

Začátek měli domácí z říše snů, když po necelé čtvrthodině vedli o dva góly. Už v 9. minutě otevřel účet zápasu Došek, čtyři minuty nato přidal druhou branku Hlúpik. Hosté se ale díky Nešporově trefě z 22. minuty udrželi na dohled, navíc do druhého poločasu půjdou s jedním hráčem navíc. Těsně před poločasovým hvizdem byl totiž po faulu na Nešpora vyloučen Trousil. Jenže početní převahu nezužitkovali, místo toho určil konečnou podobu výsledku po hodině hry Volešák.

Habancův předchůdce Miroslav Soukup zažil premiéru na lavičce Českých Budějovic. Cíl? Pozvednout Jihočechy ze sestupových příček a především utnout sérii pěti porážek v řadě. V první půli proti Dukle to Soukupovým mužům vycházelo. Jihočeši byli od začátku aktivnější, nejdříve Machovec trefil břevno, o chvíli později už Řezníček mířil hlavou do černého. V druhé půli však vedení neudrželi a na konečných 1:1 srovnal Vorel.