Slovácko - Ml.Boleslav 3:1Slovácko i v oslabení potřetí pod koučem Habancem vyhrálo

9. Došek 1 : 0
13. Hlúpik 2 : 0
22. Nešpor 2 : 1
60. Volešák 3 : 1

Fotbalisté Slovácka porazili díky povedenému vstupu do utkání Mladou Boleslav 3:1, i když hráli od 37. minuty bez vyloučeného obránce Trousila. Pod vedením nového kouče Svatopluka Habance vyhrálo Slovácko všechny tři zápasy. Naopak Boleslav potřetí za sebou prohrála rozdílem dvou branek a trenér Miroslav Koubek po utkání odstoupil.

Slovácku vyšel úvod zápasu a po necelé čtvrt hodině vedlo po chybách boleslavské obrany 2:0. Sázku na útočné pojetí zúročil v 9. minutě Došek, když po rohovém kopu Volešáka hlavou překonal brankáře Šedu. O čtyři minuty později po Valentově kolmé přihrávce si zaběhl za hostující obranu Hlúpik, vyhrál souboj s nejistým stoperem Johanou a tvrdou ranou pod břevno přidal druhý gól.

Obrana hostů byla hodně vykolejená a trenér Koubek sáhl k razantnímu kroku. Zkušeného Johanu vystřídal Dosoudil. Hosté vsadili na ofenzivu a pokusy o rychlé protiútoky postupně rozleptali jistotu domácích zadních řad. Stoper Trousil sváděl souboje s důrazným Nešporem a po jednom z nich utrpěl tržnou ránu v obličeji, která si vyžádala ošetření mimo hřiště. Absenci domácí opory využil právě Nešpor a snížil.

Po půlhodině hry Slovácko neproměnilo dvě šance. Hlúpik opět pronikl mezi zadáky soupeře, kličkou oklamal i brankáře Šedu, jeho střela z úhlu ale skončila na boční síti. Pak se po standardní situaci míč odrazil k Valentovi a jeho přízemní střela z dvaceti metrů těsně minula tyčku.

Ve 37. minutě zastavilo rozlet Slovácka vyloučení kapitána Trousila, který srazil pronikajícího Nešpora. Habanec stáhl do obrany Daníčka, jenže v oslabení ztratili domácí svou útočnou sílu.

Po změně stran se Slovácko více zatáhlo do defenzivy, protivníka ale do bezprostřední blízkosti brankáře Melichárka nepustilo. Střelám z větší vzdálenosti chyběla přesnost. Domácí vyráželo do protiútoků a po jednom z nich fauloval na hranici trestného území Janíček útočníka Kováře. Z trestného kopu přidal třetí gól Volešák, jenž trefil přesně horní růžek.

I když Boleslav v závěru vrhla všechny síly do útoku, její snaha kýžený efekt nepřinesla.

1. FC Slovácko - FK Mladá Boleslav 3:1 (2:1)
Branky: 9. Došek, 13. Hlúpik, 60. Volešák - 22. Nešpor. Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Nádvorník. ŽK: Volešák - Nešpor, Janíček, Šírl, Mareš, Ščuk, Dosoudil. ČK: 37. Trousil (Slovácko). Diváci: 4122.
Slovácko: Melichárek - Reinberk, Trousil, Mezlík, Kubáň - Hlúpik (90. Lukáš), Daníček, Valenta (90. Martykán), Volešák - Kovář (69. Kerbr), Došek. Trenér: Habanec.
Boleslav: Šeda - Kysela, Janíček (67. Magera), Johana (16. Dosoudil), Šírl - Bořil, Ščuk, Kúdela - Mareš, Nešpor, Sivrič (63. Štohanzl). Trenér: Koubek.