Rubriky:

1. liga

Fotbalovou Mladou Boleslav povede Minář

17. září 2012 14:14

Prvoligové fotbalisty Mladé Boleslavi povede po sobotní rezignaci trenéra Miroslava Koubka současný sportovní ředitel klubu Ladislav Minář. Minář už Středočechy krátce vedl v roce 2011.

Podle prezidenta Mladé Boleslavi Josefa Dufka byl Minář jedinou volbou. "Jinou variantu pro vedení prvoligového týmu jsme nezvažovali," uvedl v oficiálním prohlášení Dufek. Potvrdil i to, že k jiným změnám v realizačním týmu nedošlo.

Podle Mináře hrálo velkou roli i to, že Koubek nečekaně rezignoval po sobotní prohře 1:3 se Slováckem. "Vzhledem k tomu, že ta doba byla strašně krátká, tak bylo nutné na to zareagovat hned, co se týče dnešního tréninkového procesu. Čas na nějaké velké rozmýšlení nebyl a představenstvo se rozhodlo, že mužstvo momentálně povedu," řekl Minář v rozhovoru pro ČTK.

Prioritou nejbližších dní bude vylepšit náladu v boleslavském mužstvu. "Chceme trochu zapracovat na atmosféře, protože hráči by zřejmě neměli zapomenout hrát fotbal. Je potřeba trochu změnit malinko klima, které je trochu načichlé tím, že se nedaří," doplnil třiačtyřicetiletý kouč a funkcionář.

Po absolvování prvního tréninku zatím o velkých změnách v hráčském kádru nebo v přípravě neuvažuje. "Závisí to na zdravotním stavu hráčů atd. Dneska je strašně brzo bavit se o tom, jestli budou nějaké změny nebo nebudou," doplnil.

Minář trénoval celek z města automobilů na konci sezóny 2010/2011. Tehdy na lavičce nahradil odvolaného kouče Karla Stannera a své svěřence dovedl k výhře v domácím poháru. Do Mladé Boleslavi přišel v roce 2010 z druholigového Zlína, kde působil jako ředitel a trenér. V první lize odkoučoval čtrnáct zápasů s bilancí pět výher, pět remíz a čtyři prohry.
 
V minulé sezóně čtvrtá Mladá Boleslav prohrála poslední tři ligové zápasy a v tabulce je po neúplném sedmém kole až dvanáctá se sedmi body. Koubek, který rezignoval po sobotní porážce 1:3, tým vedl od loňského léta. Středočeši si v červenci a srpnu zahráli také Evropskou ligu, z níž vypadli ve třetím předkole s nizozemským Twente Enschede.

ČTK

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..