Jihlava - Ostrava 3:2Jihlava v atraktivní přestřelce porazila Baník. V lize zůstává jediným týmem bez porážky

7. Kraut 0 : 1
26. Tecl 1 : 1
28. Šourek 2 : 1
44. Fantiš 2 : 2
60. Koloušek 3 : 2

Jihlava

Fotbalisté Jihlavy zůstávají jediným neporaženým celkem této sezóny Gambrinus ligy. V dohrávce sedmého kola porazili v atraktivním duelu Baník Ostrava 3:2. Hosté šli sice rychle do vedení a po následujícím bleskovém obratu Vysočiny na 2:1 dokázali ještě před koncem první půle srovnat. Jenže nakonec vystřelil Vysočině první domácí výhru po hodině hry parádně zahraným přímým kopem veterán Václav Koloušek.

Jihlavští hráči (zleva) Lukáš Vaculík, Stanislav Tecl a Václav Koloušek se radují z gólu proti Baníku OStrava.

Hostující kouč Radek Látal kvůli disciplinárnímu trestu sledoval utkání pouze z tribuny a Baník proto z lavičky vedl jeho asistent Neček. Přesto mohli být hosté spokojení. Už v sedmé minutě našel po centru od rohového praporku Lukeš Krauta, který hlavou posunul Ostravu do vedení.

Ligový nováček si po inkasovaném gólu vytvořil územní převahu, ale na vyloženou brankovou příležitost čekal až do 26. minuty, kdy Koloušek do samostatného úniku vysunul Tecla. Jihlavský útočník přesnou střelou vyrovnal a zároveň se svou šestou brankou v sezóně posunul do čela tabulky střelců nejvyšší soutěže.

Za necelé dvě minuty už Vysočina vedla. Koloušek centroval z rohu na přední tyč. Hlavičkový pokus Tecla baníkovská obrana odvrátila, ale jen k Šourkovi, ten si udělal kličku ve vápně a poslal míč za Bučka. Ostravané vyrovnali krátce před koncem poločasu a opět v tom měl prsty středopolař Lukeš. Centrem ve vápně našel Fantiše a Blažek v brance Jihlavy podruhé v zápase kapituloval.

Lepší vstup do druhého poločasu měl Baník, ale vyloženou šanci si nevypracoval. Proto udeřilo na druhé straně. Po faulu Droppy na Jungra trefil přesně ze standardky šibenici jihlavský Koloušek. Závěrečný tlak Baníku se nekonal, a tak si Vysočina připsala druhé vítězství v řadě a vůbec první na domácím stadiónu po návratu do první ligy.

Fotbalová Gambrinus liga, 7. kolo:
FC Vysočina Jihlava - FC Baník Ostrava 3:2on-line
Branky: 26. Tecl, 28. Šourek, 60. Koloušek - 7. Kraut, 44. Fantiš. ŽK: Karlík, Rada - Buček, Droppa, Vomáčka, Lukeš. Rozhodčí: Ardeleánu - Štěrba, Kovařík. Diváci: 4075.
Jihlava: Blažek - Karlík, Tlustý, Šourek, Josl - Masopust (81. Mešanovič), Koloušek, Rada (76. Kučera), Jungr, Vaculík (90. Sedláček) - Tecl. Trenér: Komňacký.
Ostrava: Buček - Frydrych, Vomáčka, Kaprálik, Mach - Milosavljev, Droppa, Lukeš, Vašenda (73. Vrťo), Kraut (90.+3 Onuchukwu) - Fantiš. Trenér: Látal.