Řepka zajistil Jihočechům v Příbrami bod, Lafata zase Jablonci výhru na Slovácku

Osmé kolo fotbalové Gambrinus ligy pokračovalo v sobotu dvěma zápasy. Příbram hostila České Budějovice v duelu o naději, oba týmy se krčily na sestupových příčkách tabulky. Zápas skončil 1:1. Naopak Slovácko se pod taktovkou kouče Habance rozjelo a všechny tři zápasy vyhrálo, také Jablonci se daří. Díky gólu kanonýra Lafaty vyhrál Jablonec 1:0 a posunul se do čela tabulky.

Radek Dejmek z Příbrami (vpravo) a Jakub Řezníček z Dynama.

Oba soupeři nasbírali shodně jen po čtyřech bodech a každý zisk vyvažují zlatem, oba už také vyměnili trenéra. Domácí Příbram minule zachránila aspoň bod v Jablonci, po sobotě ovšem platí, že už čtrnáct utkání v lize nevyhrála a doma nepoznala radost z vítězství osm zápasů za sebou.

Jihočechům se v poslední době proti Příbrami dařilo, vyhráli tři poslední vzájemná utkání se skóre 9:2. Tentokrát však začali u Litavky lépe domácí a Trapp jim ve 12. minutě zajistil vedení. Jenže na výhru Příbram stejně nedosáhla. Deset minut před koncem Sandro rozehrál rohový kop, brankář Hruška centr podskočil a osamocený stoper Řepka na zadní tyči doklepl míč do sítě a rozhodl o dělbě bodů.

Na poslední místo tak kvůli horšímu skóre klesly Teplice.

Jak na to?
V záhlaví on-line reportáže klikněte na Nastavit zvuk. Zatímco ve starší verzi bylo možné vybrat pouze zvuk při gólu, nyní si můžete zvolit, která z osobností bude komentovat důležité momenty utkání. Navíc si podle svých fanouškovských preferencí můžete vybrat, kterému týmu (domácím nebo hostům) bude komentátor „nadržovat“.
Příjemnou zábavu!

Lafata zkazil Habancovi narozeniny

Aktéři večerního duelu jsou na tom v tabulce mnohem lépe. Slovácko se po příchodu trenéra Habance a třech výhrách posunulo do klidného středu tabulky a Jablonec dokonce atakuje příčky nejvyšší. Pro Slovácko bylo však docela oblíbeným protivníkem - doma s ním zatím z deseti zápasů ani jednou neprohrálo.

Jenže v den, kdy Svatopluk Habanec slaví 43. narozeniny, tato série padla. Kdo jiný mohl rozhodnout, než kanonýr Lafata... Brankář Melichárek mu nejdřív odolával, ale v 57. minutě reprezentační útočník přece jen rozhodl.

Jablonec se tak v neúplné tabulce dostal na první místo o bod před Plzeň a Spartu.