Jablonec v deseti nestačil na Boleslav, Slovácko nastřílelo tři góly Jihlavě

Fotbalisté Jablonce prohráli ve 14. kole Gambrinus ligy na vlastním stadiónu s Mladou Boleslaví 2:3. Zápas ovlivnilo vyloučení brankáře Špita už ve 22. minutě. V dalších sobotních zápasech Slovácko porazilo Jihlavu 3:0, když dva góly vstřelil Došek. V souboji dvou týmů ze spodních pater tabulky remizovala Příbram s Hradcem Králové bez branek.

Martin Nešpor (uprostřed) se raduje se spoluhráči z Mladé Boleslavi z branky.

Jablonec vstupoval do zápasu s Mladou Boleslaví jako favorit. Role obou týmů se otočily ve 22. minutě. V té při zpracování malé domů podklouzl brankář Špit, míč mu sebral Nešpor a gólman Severočechů ho podkopl. Sudí Královec nařídil pokutový kop a navíc ukázal gólmanovi Baumitu červenou kartu. Pokutový kop proti náhradnímu brankáři Valešovi proměnil Magera. Opařený Jablonec pak inkasoval o deset minut podruhé, tvrdou ranou k tyči se prosadil Štohanzl.

Domácí však zápas nevzdali. Krátce před koncem úvodního poločasu odcentroval Loučka přesně na hlavu Pitáka, který snížil. Jablonec se i v oslabení snažil ve druhé půli vyrovnat, šance ale neproměnil. A přišel trest. Štohanzl našel Nešpora, který se střelou z malého vápna nemýlil. I podruhé se podařilo Jablonci snížit na rozdíl jediného gólu, když se desátou brankou v sezóně prosadil dorážející Lafata. Body to domácím ale nepřineslo.

Došek se prosadil dvakrát

Fotbalisté Slovácka se v utkání s Jihlavou dočkali po třízápasové absenci tříbodového zisku. A největší podíl na tom měl Libor Došek, který se pod výhru podepsal dvěma brankami. Přesně po půlhodině hry se Hlúpik probil až k brankové čáře, přihrál Doškovi, který poprvé prostřelil gólmana Blažka. Po dvaceti minutách hry vytáhlý útočník zužitkoval přihrávku Volešáka a z bezprostřední blízkosti se prosadil podruhé. A znovu po dvaceti minutách vedli domácí fotbalisté z Uherského Hradiště už o tři góly. Kerbrův centr z rohového kopu propadl až k Daníčkovi, který se prosadil hlavou.

V duelu dvou týmů bojujících o záchranu hostila Příbram Hradec Králové. Východočeši nedokázali vyhrát na půdě soupeře už devětkrát za sebou a ani v Příbrami se do mnoha příležitostí nedostávali. Blíže ke skórování měli domácí. Krbeček ani Trapp Koubka nepřekonali. V závěru první půle za brankáře hostí zaskočil Fukal, který vykopl střelu Šlapáka. Ve druhém dějství měl Koubek štěstí při tečovaném centru Mišůna, balón skončil jen na břevně. Neuspěl ani Wágner, který v 68. minutě ve výborně pozici špatně trefil balón, který minul branku. Oba týmy nakonec získaly bod za bezbrankovou remízu.