Slavia - Ostrava 0:2Ostrava vydrancovala Eden a zkazila tak Vlčkovi loučení s kariérou

42. Kaprálik 0 : 1
77. Zeher 0 : 2

Konec podzimu Slavii hrubě nevyšel. Po třech předchozích prohrách s Plzní, v Českých Budějovicích a Hradci Králové padla i v posledním střetnutí doma s Ostravou, takže přezimuje ve spodní polovině tabulky. Po docela slibné první polovině podzimu završené výhrou v derby nad Spartou pro slávistický národ určitě rozčarování. Zvláště, když duel s Baníkem měl slavnostní rámec, neboť Eden naposledy aplaudoval Stanislavu Vlčkovi.

Fotbalisté Ostravy slaví gól na hřišti Slavie.

Pražané se pochopitelně chtěli loučit s letošním rokem i s končící legendou ze svého středu Stanislavem Vlčkem bodovým ziskem, ale duel s Baníkem jim hrubě nevyšel. První poločas rozhodně ne, neboť v jeho úvodu byli sice aktivnější, jenže efekt jejich snažení byl naprosto nulový. Šanci si nevytvořili, k pořádnému ohrožení ostravské brány se také nedostali, protože snad jen Kiselův pokus z trestného kopu svištící v 19. min. metr od tyče Bártovy brány stál za zmínku. Jinak zmar, do něhož zapadly i nepřesné pokusy Nitrianského či Mičoly.

Na Ostravě už byl patrný rukopis nového kouč Pulpita... Disciplinovaně bránila, Slavii nechávala kombinovat po půlící čáru, kde ji ovšem vytrvalým napadáním deptala. Sama pak čekala na příležitost. Majtán ji v úvodu střetnutí ještě nevyužil, neboť jeho střelu pod břevno brankář Berkovec bravurně vytáhl, dvě minuty před přestávkou však už Kapralík nezaváhal.

Milosavljev poslal balón z volného kopu do šestnáctky, kde se po několika biliárových odrazech dostal ke Kaprálikovi, jenž zblízka propálil Berkovce mezi nohama.

Do druhého poločasu vstoupila Slavia jako vyměněná. Přidala na pohybu i důrazu, zvýšila agresivitu, tlačila se do ostravské šestnáctky. Kisel měl hned v úvodu po přihrávce Latky možnost vyrovnat, ale bránu netrefil, centry Zmrhala sice nadělaly v šestnáctce Baníku zmatky, ale jen u nich  zůstalo. A protože i pokus Koreše bránu minul, hosté nejhorší chvíle přežili, nápor domáucích utlumili a sázkou na defenzívu Eden nakonec vydrancovali.

Ani příchod loučícího se Vlčka, který nastoupil na posledních šestadvacet minut, totiž Slavii k obratu nepomohl. Střídající Zeher totiž přišel na hřiště, za necelé tři minuty se postavil k trestnému kopu a přesnou střelou ze třiadvaceti metrů, na kterou Berkovec vůbec nereagoval, červenobílý zmar završil a Vlčkovi loučení s kariérou totálně pokazil.

Slavia Praha - Baník Ostrava 0:2
Branky: 42. Kaprálik, 77. Zeher. Rozhodčí: Královec - Slyško, Wilczek. ŽK: Juhar, Nitrianský - Zeher. Diváci: 7080. Poločas 0:1.
Slavia: Berkovec - Dostál, Latka, Dobrotka, Čonka - Nitrianský, Petrák, Zmrhal, Juhar (64. Vlček) - Kisel (77. Frejlach) - Mičola (46. Koreš). Trenér: Rada.
Baník: Bárta - Vašenda, Frydrych, Kaprálik, Mach - Kraut (77. Zeher), Lukeš (70. Vomáčka), Droppa, Miloslavljev (86. Kukec) - Majtán, Fantiš. Trenér: Pulpit.