Rubriky:

1. liga

Fotbalisté Brna se třemi posilami se nechtějí rvát o záchranu

21. února 2013 12:11 - Brno

Se třemi posilami Tomášem Frejlachem, Miroslavem Markovičem a Muamerem Avdičem vstoupí do jarní části fotbalové ligy sedmý tým tabulky Zbrojovka Brno. Nováček ligy má navzdory výchozímu postavení v horní polovině tabulky jediný cíl, kterým je udržení nejvyšší soutěže. Na předposlední České Budějovice mají Brňané náskok pouhých šesti bodů, ale jen o záchranu bojovat nechtějí.

 

Václav Šálek, ČTK

"Optimismus by měl být. Ale musíme se poctivě rvát, vrátit se k pracovitosti. Tak, abychom se nedostali do potíží. Hrát o záchranu by znamenalo dostat se pod tlak. Doufám, že se to nestane," uvedl na dnešní tiskové konferenci trenér Zbrojovky Petr Čuhel.

Sedmadvacetiletý Frejlach ze Slavie Praha je jediným hráčem z brněnského kádru, který je v klubu na roční hostování. Obránce druholigového Znojma Avdič i útočník Dukly Praha Markovič zamířili na přestup a tříletý kontrakt uzavřel i Mohamed Traore, jenž už působil v týmu na sklonku podzimu.

"Dotvořujeme mužstvo, které by mělo mít perspektivu. Současný kádr by měl zůstat ještě další rok pohromadě. Do budoucna se chceme bez problémů pohybovat v první lize," poznamenal sportovní ředitel Zdeněk Kudela.

Tým opustili Michal Jurdík (Sparta Praha) a Petr Nekuda (Dukla Praha), kteří ukončili hostování. "Oba nenaplnili naše představy. I když jsou zkušení hráči," doplnil Kudela. Zbrojovku opustil Josef Kaufman, jenž byl v Brně na hostování ze Slavie Praha a v zimní přestávce zamířil do Teplic.

Hráče nechtějí přeplácet

"Měli jsme o něj zájem. Ale jeho podmínky byly pro nás neakceptovatelné. Polovinu financí k naplnění jeho smlouvy na podzim hradil jeho mateřský klub Slavia Praha, druhou jsme platili my. Máme jiná kritéria. Hráče nechceme přeplácet," přiznal Kudela.

Po návratu z herního soustředění v Turecku Zbrojovka prodloužila na tři roky smlouvu s obráncem Luďkem Pernicou, o kterého se ucházel Liberec.

V zimní přípravě sehráli Brňané jedenáct zápasů, třikrát vyhráli, pětkrát remizovali a třikrát prohráli. "Měli jsme velice kvalitní podmínky jak v domácím prostředí, tak i v Turecku a navzdory prohře se vydařila i generálka ve Vratislavi," zhodnotil výsledky v zimní přestávce trenér Čuhel.

Premiéra bez poloviny sestavy

Před jarním zahajovacím duelem s vedoucím týmem tabulky Viktorií Plzeň má kouč starosti, neboť bude postrádat polovinu základní sestavy. V keretním trestu jsou Pašek, Pernica, Fall a Mezlík. Kromě toho budou chybět dlouhodobě zraněný Král, který ještě trénuje individuálně, a dva týdny bude chybět Frejlach.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..