Plzeň - Dukla 4:0Plzeň shrábla tři body. Duklu potopili Vorel a Pospěch, jehož penaltu bravurně lapil Kozáčik

15. Bakoš 1 : 0
62. Čišovský 2 : 0
86. Kovařík 3 : 0
88. Adamov 4 : 0

Plzeň

Plzeň v neděli doma smetla Duklu Praha a udržela vedení ve fotbalové lize. Do vzájemného souboje s druhou Spartou Praha v nadcházejícím kole půjdou Západočeši s tříbodovým náskokem. Domácím usnadnil cestu k triumfu vyloučený Vorel, Pospěch navíc neproměnil penaltu. Pražané vzdorovali jen poločas, po obrátce je tým Pavla Vrby rozstřílel.

Plzeňský útočník Marek Bakoš se raduje z úvodního gólu do sítě Dukly.

Pouhých pětadvacet vteřin trval zápas pro stopera pražské Dukly Jana Vorla. Unikajícího Tecla srazil nešikovným zákrokem před pokutovým územím ramenem a loktem. Rozhodčí Drábek k úžasu celého hostujícího celku souboj odměnil červenou kartou.

Plzeň, která nastoupila bez Koláře, Řezníka (oba skolila viróza) a Filla (trest za karty), málem trestala hned z přímého kopu za „červený" faul, ale rána Procházky šla těsně nad. Hosté byli na vlastní polovině v sevření Západočechů, kteří početní převahu zužitkovali po patnácti minutách: přízemní centr Kovaříka z pravé strany dorážel skluzem Bakoš - 1:0.

Západočeši drželi Duklu v pevném sevření, jejich obléhání pokutového území soupeře připomínalo házenou. Hosté byli sešikováni ve dvou řadách před vlastním velkým vápnem, k šanci na pojistku těsného vedení se však Plzeň nedostala. A po dvaatřiceti minutách málem pykala: přímý kop Bergera zastavil Tecl ve velkém vápně rukou a Pospěch dostal šanci srovnat z penalty. Kozáčik však střelu k tyči chytil! Plzeň následně hru kontrolovala, jenže do šance, natož vyložené, se do přestávky nedostala.

Výprask v druhém poločase

Po obrátce se obraz hry nezměnil. Západočeši drželi míč a zatlačili Duklu k jejímu pokutovému území, nicméně dlouho byla veškerá snaha marná. Snahu domácích mařila vlastní zbrklost, nepřesnost přihrávek či špatné zakončení. Vysvobození pro Plzeň přišlo díky hlavičce Čišovského, jenž si na malém vápně naskočil na centr Horvátha a podruhé překonal Radu - 2:0.

Pražané nebyli schopni v deseti klást odpor. A to ještě měli štěstí, že rozhodčí přešel zákrok Pospěcha, který před vlastním brankářem sestřelil loktem Ďuriše! Zlomit poslední odpor hostů mohl po akci Rajtorala v 68. minutě Tecl, ale balón narval jen do nachystaných rukavic Rady, který poté reflexivně vytáhl míč z kopačky Borka mířící do vlastní svatyně.

Od výprasku však svůj tým neuchránil, protože během poslední desetiminutovky už rezignovaná obrana Dukly nestačila zachytávat najezdy domácích borců, a tak pro Kovaříka a Adamova nebyl problém navýšit skóre.

Viktoria Plzeň-Dukla Praha 4:0
Branky: 15. Bakoš, 62. Čišovský, 86. Kovařík, 88. Adamov. Rozhodčí: Drábek - Košec, Kovařík. ŽK: Procházka, Bakoš, Rajtorala (vš. Plzeň). ČK: 1. Vorel (Dukla). Diváci: 8754. Poločas: 1:0.
Plzeň: Kozáčik - Rajtoral, Čišovský, Procházka, Limberský - Horváth, Darida (88. Končal) - Ďuriš (86. Zeman), Tecl, Kovařík - Bakoš (69. Adamov). Trenér: Vrba.
Dukla: Rada - Romera, Štětina, Vorel, Vrzal - Hašek, Gedeon, Borek, Kalouda (69. Božič), Berger (46. Přeučil) - Pospěch. Trenér: Kozel.